• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нардепи хочуть зобов´язати роботодавців сплачувати ПДФО за адресою працівників

Реклама на dsnews.ua

Народні депутати України, переважно із фракції «Голос», зареєстрували законопроекти №4369 та №4370, якими з 1 січня 2022 р. пропонується зараховувати податок на доходи фізосіб (ПДФО) за місцем податкової адреси фізосіб — платників податку

Такі зміни можуть значно ускладнити діяльність податкових агентів – роботодавців, водночас автори законодавчих ініціатив називають їх вдосконалення порядку сплати ПДФО в рамках децентралізації, повідомляє «ДС».

Так, законопроектом №4369 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо порядку зарахування податку на доходи фізичних осіб у звʼязку із завершенням реформи децентралізації" передбачено:

  • обов’язок фізосіб – платників податку інформувати роботодавця про зміну своєї податкової адреси для коректного зарахування ПДФО;
  • зарахування ПДФО за податковою адресою фізосіб – платників податку. Цього стосуються відповідні зміни до статті 168 ПКУ, за якими податковий агент сплачує (перераховує) податок, утриманий з доходів, нарахованих на користь фізособи, що відповідно до Бюджетного кодексу України належить до доходів місцевих бюджетів, до місцевого бюджету за місцем податкової адреси фізичної особи – платника податку.

А законопроектом №4370 "Про внесення змін до статті 64 Бюджетного кодексу України щодо порядку зарахування податку на доходи фізичних осіб у звʼязку із завершенням реформи децентралізації" уточнюється, що ПДФО, який сплачується:

  • податковим агентом — юрособою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, – зараховується до відповідного бюджету за місцем податкової адреси фізосіб — платників податку;
  • податковим агентом – фізособою — зараховується до відповідного бюджету за місцем реєстрації такої фізичної особи у податкових органах;
  • фізособою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, — зараховується до відповідного бюджету за податковою адресою такої фізособи.

Крім того, ПДФО, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізособою до відповідного бюджету за місцем податкової адреси фізичних осіб — платників податку.

Зазначимо, що після оприлюднення відповідних проектів змін до законодавства бізнес-середовищем прокотилася хвиля обурення: роботодавці стверджують, що просто не матимуть змоги перераховувати ПДФО одночасно в різних регіонах, де зареєстровані їхні співробітники. 

Уточнимо, що серед авторів законопроекту 9 членів фракції «Голос» (зокрема, заступник голови Ярослав Железняк), 3 – Слуги народу, 1 з «Батьківщини», 2 – з групи «Довіра», 1 – із «За майбутнє». Показово, що більшість ініціаторів – з фракції «Голос», яка декларує підтримку бізнесу, дерегулювання та загалом неоліберальні погляди. Зважаючи на такий склад авторів та суспільний резонанс, ухвалення Верховною Радою відповідних законопроектів та набрання ними чинності з 2022 р. малоймовірне.

    Реклама на dsnews.ua