• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

НБУ умовив Visa та Мastercard поступово знизити банківські комісії

Національний банк України підписав меморандум з міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard про поступове зниження комісії інтерчейндж

Логотипи компаній
Логотипи компаній / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

Згідно з повідомленням, регулятор спільно з Visa і Mastercard підписали меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні, який, зокрема, передбачає поступове зниження комісії інтерчейндж. Меморандум є відкритим для приєднання будь-якими іншими учасниками платіжного ринку.

За словами заступника голови НБУ Олексія Шабана, сторони вважають досягнутий компроміс збалансованим і виваженим. 

"Таке рішення сприятиме зниженню вартості безготівкових операцій та захисту інтересів українців — користувачів платіжних карток, а також — розвитку конкуренції та розширенню можливостей для появи на платіжному ринку нових інструментів безготівкових розрахунків", — цитує пресслужба слова Шабана.

Відтак, Visa та Mastercard звернулися до Антимонопольного комітету України (АМКУ) із заявою щодо надання дозволу на узгоджені дії. Після отримання такого дозволу вони розпочнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж. Так, комісії мають становити не більше 1,2% — з 1 липня 2021 року, не більше 1% — з 1 липня 2022 року та не більше 0,9% — з 1 липня 2023 року.

Як зазначила генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові Інга Андреєва, компанія протягом останніх двох років знижувала розмір комісії інтерчейндж на українському ринку і підтримувала ініціативу банківського сектору щодо її зниження.

"Запропонований Меморандум щодо поетапного ринкового зниження рівня комісій інтерчейндж покликаний забезпечити розвиток безготівкових розрахунків в Україні та відповідає принципам ринкової економіки, що є в інтересах всіх учасників ринку. Ми сподіваємось на оперативний розгляд звернення Антимонопольним комітетом України та позитивне рішення, що дозволить знизити комісії інтерчейндж в Україні вже з липня цього року", — зазначила Андреєва.

У свою чергу, старша віцепрезидентка, регіональна директорка компанії Visa в Україні, Грузії, країнах СНД та Південно-Східної Європи Віра Платонова зазначила, що Visa в усьому світі підтримує ринковий підхід до регулювання комісії інтерчейндж. 

Нагадаємо, у квітні правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку на 1 в.п. до 7,5% річних.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua