• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

НБУ випустив монету, присвячену українському письменнику-новатору (ФОТО)

Памʼятна монета "Василь Стефаник" вводиться в обіг з 12 травня 2021 року

Національний банк України
Національний банк України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Національного банку України, передає "ДС".

Монета "Василь Стефаник" номіналом 2 гривні виготовлена з нейзильбера. Її маса — 12,8 г, діаметр — 31 мм. Має рифлений гурт.

Тираж — 35 тис. одиниць.

На аверсі монети угорі розміщений малий Державний Герб України, по обидва боки від якого — "2021". У центрі — стилізована композиція: на тлі вікна сільської хати — портрет Василя Стефаника, праворуч від якого — колосок, що символізує письменницьке перо. Також є написи: "Україна" (над портретом), номінал — "2" (праворуч) и "гривні" (півколом праворуч), "Василь Стефаник 1871-1936" (унизу півколом). Крім того — логотип Банкнотно-монетного двору НБУ(праворуч між написами).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено самотню фігуру людини, яка зібралася в далеку путь, на передньому плані — кам’яний хрест, праворуч і ліворуч від якого колоски, по обидва боки від фігури — стилізовані птахи.

Монета "Василь Стефаник"
Монета "Василь Стефаник"

"Монета присвячена 150-річчю від дня народження талановитого українського письменника-новатора, неперевершеного майстра експресіоністичної новели, поета, громадського діяча та політика. Художні твори прозаїка вміщуються в одному томику, але його ім’я стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу, вони вражають своєю виключною правдивістю, справжньою оригінальністю і художньою досконалістю", — зазначають у Нацбанку.

Як писала "ДС", НБУ увів в обіг монету, присвячену львівським астрономам.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua