• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Нерухомість українців оподаткували: хто і скільки має заплатити державі

Власники будинків і квартир, площа яких перевищує так звані "пільгові норми", з 1 липня повинні сплатити податок на нерухоме майно

Реклама на dsnews.ua

Власники "зайвих метрів" вже мали отримати відповідне повідомлення про сплату податку, передає "ДС".

Фактично оплачувати доведеться надлишкову площу нерухомості. Саме тому податок ще називають "податок на розкіш", пише НВ. Бізнес.

"Надлишкова" житлоплощу

Платниками податку є власники (якщо власниками нерухомості є неповнолітні діти, податок платять батьки або опікуни):

  • квартири площею понад 60 кв. м;
  • житлового будинку площею понад 120 кв. м;
  • різних типів об'єктів нерухомості, загальною площею понад 180 кв. м.

Податком обкладається кожен квадратний метр понад цю норму. Причому платити доведеться власникові нерухомості навіть якщо він живе за іншою адресою. З 1 липня українці будуть вносити одноразовий податок на нерухомість за минулий рік.

Крім того, власникам квартири площею понад 300 кв. м або будинку понад 500 кв. м потрібно буде заплатити 25 тис. грн.

Якщо об'єкт нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Розмір податку і як він розраховується

Розмір податку визначає місцева влада, однак він не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2020 року — 4723 грн (оплачується податок за попередній рік). Тобто, максимальна ставка не може перевищувати 70,85 грн за кожен зайвий кв. м.

У Києві, зокрема, ставка податку визначена в 1% — або 47,23 грн за кв. м.

Наприклад, у 2020 році за квартиру площею 80 кв. метрів (20 кв. м більше норми) потрібно було заплатити 1250 грн. У 2021 році за таку ж квартиру доведеться вже заплатити податок на суму 1416 грн, зазначає minfin.com.ua.

Від сплати податку на нерухомість звільняються члени багатодітних сімей, діти-сироти, діти-інваліди, дитячі садки, школи, релігійні організації, учасники ООС і їх сім'ї, громадські організації інвалідів.

Терміни сплати податку

До 1 липня власники "надлишкових метрів" повинні були отримати повідомлення про сплату податку на нерухомість. Сплатити податок потрібно протягом 30 днів, відраховуючи з 1 липня, або 60 днів з дня отримання квитанції. Якщо повідомлення не отримано, слід звернутися до податкового органу за місцем реєстрації.

За несплату податку передбачені штрафи: заборгованість по внесках на термін до 30 днів — 10% суми податку, заборгованість по внесках понад 30 днів — 20% суми.

Як писала "ДС", з 1 липня в Україні зросли тарифи на газ для населення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua