• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Нові тарифи на доставку газ: "слуга" Герус заявив про зниження до 30%

Реклама на dsnews.ua

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила зниження тарифів на розподіл (доставку) газу для 14 облгазів, що дозволить знизити суму в платіжках на 5-30%

Про це розповів народний депутат від "Слуги народу", голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. Передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Тепер тарифи на доставку газу становитимуть 1,66-1,79 грн, що менше поточних на 5% -30%.

"Відповідне пониження стосується компаній, у яких тарифи були суттєво вищими, аніж у середньому по країні. У більшості це невеликі облгази, у яких не спрацьовує економія на ефекті масштабу: ПРАТ "Гадячгаз", АТ "Закарпатгаз", АТ "Івано-Франківськгаз", ПРАТ "Коростишівгаз", АТ "Лубнигаз", ПрАТ "Мелітопольгаз", АТ "Миколаївгаз", АТ "Полтавагаз", ПрАТ "Тернопільгаз", АТ "Тисменицягаз", ПрАТ "Уманьгаз", АТ "Харківгаз", АТ "Чернівцігаз", ТОВ "Газовик", — сказав нардеп.

Герус зазначив, що в лютому платіжки домогосподарств за газ в більшості областей будуть менше на 500-800 грн, що дозволить українцям заощадити 25-30% щомісяця.

"Відтепер у більшості областей ціна за кубометр знизиться з 9,99 до 6,99 гривні. Так, наприклад, на сьогодні в нас тільки в Кіровоградській області ціна газу 7,2 гривні. І це при тому, що його ринкова ціна на лютий могла зрости до 11-12 гривень. Тож влада не лише не допустила зростання тарифів, а й зменшила їх", — запевнив Герус.

Як повідомляла "ДС", НКРЕКУ знизила граничний тариф на розподіл газу до 1,79 грн за кубометр.

На позачерговому засіданні 18 січня Кабінет міністрів прийняв рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. Така ціна буде діяти до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

    Реклама на dsnews.ua