• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Оператор "Північного потоку-2" заявив про зварення останньої труби

Компанія Nord Stream 2 AG, яка є оператором російського газопроводу "Північний потік-2", повідомила про завершення зварення труб газогону

gazprom.ru
Реклама на dsnews.ua

На трубоукладальному судні Fortuna було зварено останню трубу з двох ниток газопроводу, повідомляє "ДС" із посиланням на DW.

Труба буде опущена на дно Балтійського моря у водах Німеччини. Мета операції — зʼєднати ділянку трубопроводу, що йде від узбережжя Німеччини, з ділянкою, що йде з данських вод. Після цього будуть проведені "необхідні заходи перед введенням в експлуатацію".

У компанії сподіваються запустити газогін в експлуатацію до кінця поточного року. Раніше запуск планувався на 23 серпня.

Газопровід "Північний потік-2" має протяжність понад 1,2 тисячі кілометрів. Він дозволить поставляти російський природний газ напряму до Німеччини в набагато більших масштабах, ніж раніше. У компанії Nord Stream 2 AG наголошують, що газопровід "допоможе задовольнити довгострокові потреби європейського енергетичного ринку в імпорті природного газу, підвищить безпеку і надійність поставок".

Як писала "ДС", під час візиту в США президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний поток-2" (Nord Stream 2). Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Нагадаємо, 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва газопроводу Nord Stream, опублікувавши спільну декларацію з певними обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, повʼязаної із газопроводом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua