• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

"Друга частина поганого кіно": Зеленський знає, чим закінчиться будівництво "Північного потоку-2"

Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтервʼю низці видань, передає "ДС" з посиланням на "НВ".

За словами Зеленського, цю тему він обговорить із президентом Америки Джо Байденом.

"(Позиція, — "ДС") цих країн нас не задовольняє. Одне з принципових питань, про яке ми повинні говорити в безпековій частині нашої розмови з президентом Байденом на зустрічі, — буде стосуватися "Північного потоку-2". Люди мають розуміти: питання добудувати — це одне питання, а потім треба ще імплементувати. Треба, щоби воно було ще й застраховано, там багато-багато речей. Україна буде робити все… Тут поставимо три крапки, а там уже кожен зрозуміє, як захоче", — зазначив Зеленський.

При цьому він порівняв газопровід із "другою частиною поганого кіно".

"Це знаєте, як погане кіно, Nord Stream-2, друга частина. Ти знаєш, у принципі, чим закінчиться. Європейці, у принципі, розуміють і зараз бачать, який дефіцит штучно — Росія може собі дозволити — створили з ціною на газ. Тому ми знаємо кінець цього фільму, але все одно йдемо, дивимось це кіно і віримо, що воно якось по-іншому закінчиться", — заявив президент.

Він зазначив, що запуск "Північного потоку-2" — це ризик не лише для України, але й для Європи.

"Це втрачені Україною щонайменше два мільярди на рік… Ми вважаємо, що це формат зброї", — додав Зеленський.

Нагадаємо, наразі будівництво газопроводу Nord Stream 2 ("Північний потік-2") майже завершено. 21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Україна та Польща відреагували спільною заявою, запевнивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, повʼязаної із газопроводом.

Прессекретар МЗС Олег Ніколенко заявив, що українська сторона не вступала в переговори та узгодження пакету домовленостей США і Німеччини щодо газопроводу "Північний потік-2".

Уряд Німеччини призначив уповноваженого із забезпечення транзиту газу через територію України. Уповноваженим німецького уряду став Георг Граф Вальдерзе.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua