• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Помилки, нестиковки та протиріччя: в Адміністрації морських портів України спростували висновки аудиту на її філіях

Твердження про мільярдні збитки та порушення у діяльності Адміністрації морських портів України за минулі три роки є необґрунтованими, а реальні факти свідчать про протилежне

Реклама на dsnews.ua

Про це заявили представники АМПУ під час брифінгу в "Інтерфакс-Україна".

В Адміністрації морських портів України назвали проведену ревізію рекордною одразу за декількома показниками. По-перше, перевірка охоплювала величезний часовий проміжок – починаючи з 2017 року. По-друге, протягом 5 місяців у ній було задіяно понад 70 співробітників Держаудитслужби. Зрештою, масштаби необґрунтованих або помилково зафіксованих висновків щодо порушень — понад 10 млрд гривень.

"Про це не можна мовчати, оскільки аудиторами, наголошую, повністю проігноровано цілу низку пояснень і підтверджуючих документів, наданих у ході перевірки. Як наслідок, ми маємо багатомільярдні "фінансові порушення", — заявив керівник АМПУ Олександр Голодницький.

Як один із прикладів на брифінгу була наведена ситуація зі знижками, які АМПУ надає при нарахуванні портових зборів. За версією аудиторів, Адміністрація морських портів не має такої компетенції, внаслідок чого держава отримала негативні фінансові наслідки на півтора мільярда гривень.

"Нагадаю, що такими повноваженнями Адміністрація морських портів України наділена ще у 2013 році Наказом Мінінфраструктури № 316 "Про портові збори", погодженим із Мінекономіки, Мінфіном, Кабміном і Мін'юстом, — розповідає Олександр Голодницький. — Крім того, практично всі знижки встановлено саме в 2013 року, дублюючи норми і практику ще попередніх створенню АМПУ років. Це питання досліджувалося Антимонопольним комітетом України, судами різних інстанцій, аж до Верховного Суду України".

Наступним серйозним "порушенням", на думку Держаудитслужби, зафіксовано надання знижок суднам ліній закордонного плавання. Олександр Голодницький повідомив, що на одній тільки цій підставі АМПУ звинуватили в анесенні збитків майже на 210 мільйонів гривень: "Для таких звинувачень Держаудитслужба дозволяє собі вільне трактування і навіть синтаксичний розбір слів у тексті нормативно-правового акту, припускаючи використання таких слів як "логічно".

Також представники АМПУ повідомили, що Акт ревізії містить низку висновків із питань, що не належать до компетенції фінансового контролю, які є виключною компетенцією органів державного нагляду. Більше є висновки про порушення, які мали б бути засновані на документах АМПУ та зустрічних звірках, але такі звірки не проводилися.

"Зараз Адміністрація морських портів України готується опротестовувати вимоги Держаудитслужби, — підсумував Олександр Голодницький. — Адже їх виконання може мати непоправні наслідки для підприємства та наших партнерів".

    Реклама на dsnews.ua