• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Партнера Тарути в Москві посадили на 9 років і відібрали всі мільярди

Реклама на dsnews.ua
Московський міськсуд засудив до дев'яти років позбавлення волі гендиректора корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД) Олега Мкртчана

Суд визнав Мкртчана в розкрадання більше одного мільярда рублів ($15 млн) у ВЕБ (Зовнішекономбанк), інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Бізнесмен визнаний винним в шахрайстві в особливо великому розмірі. Він буде відбувати покарання в колонії загального режиму. Також він має сплатити штраф у 900 тисяч рублів ($13,5 тис.).

Судовий процес проходив у закритому режимі у зв'язку з грифом "секретно" на матеріалах кримінальної справи. Згідно резолютивної частини вироку, оприлюдненого суддею, Мкртчан організував розкрадання кредитних коштів ВЕБ, виділених на розвиток корпорації.

Суд стягнув з бізнесмена 199 мільярдів рублів (майже $3 млрд) за позовом потерпілої сторони, вказує. Мкртчан свою провину не визнав.

По кримінальній справі був накладений арешт на майно бізнесмена, у тому числі на металургійні заводи в Тульській області і Ставропольському краї, активи Російської гірничо-металургійної компанії.

Мктрчан був заарештований 8 лютого 2018 року в Москві.

Стан Мкртчана оцінюється в $1,25 мільярда. У нього є громадянство України і Росії. Підприємець очолював раду директорів "Кубані" з 2013 року. У 2016 році він заявив про припинення фінансування. Мкртчан також спонсорував інший футбольний клуб - "Торпедо" (Армавір).

В кінці грудня 2018 року "Комерсант" писав, що російський СК посилив звинувачення Мкртчану і замість розкрадання 1 млрд рублів залічив йому розкрадання 85 млрд рублів у Зеба. За інформацією видання, його звинуватили в тому, що ВЭБ у 2011 році видав кредит на 85 млрд рублів ІСД на розвиток Алчевського металургійного комбінату під заставу акцій цього підприємства. На частину цих грошей була побудована електростанція для комбінату і закуплено нове обладнання. До 2014 року Мкртчан від імені комбінату заплатив банку $40 млн в якості відсотків за кредитом, а в 2014-2016 роках платежы стали неможливі із-за агресії Росії на Донбасі. У 2016 році кредитовавшая ІСД дочірня структура Зеба передала право вимоги боргу НКО "Фонд промислових активів" (також стовідсоткова "дочка" Зеба), що займається проблемними промисловими активами .

Раніше власники ІСД констатували втрату контролю над активами союзу на окупованій території Донбасу, в тому числі над Алчевським меткомбінатом і Алчевським коксохімічним заводом.

ІСД заснована в 1995 році. До складу корпорації входять Алчевський меткомбінат, Дніпровський меткомбінат, меткомбінат Dunaferr і ISD-Huta Czestochowa. Контрольний пакет акцій ІСД належить пулу російських інвесторів.

    Реклама на dsnews.ua