• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Майже кожен третій українець живе в бідності: статистика Світового банку

Майже 30% українців наразі живуть у бідності, оскільки війна з Росією затягується

Гроші
Майже кожен третій українець живе в бідності / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Світового банку, який цитує Daily Sabah, передає "ДС".

За даними банку, з 2020 року ще 1,8 млн українців стали бідними, збільшивши загальну кількість приблизно до 29% населення, оскільки російське вторгнення 2022 року продовжує руйнувати економіку країни.

У звіті, що базується на щомісячних телефонних опитуваннях до 2000 домогосподарств, стверджується, що близько 9 млн українців минулого року жили в бідності. Загальна чисельність населення країни зараз оцінюється приблизно в 32 млн.

"Зростання рівня бідності було спричинене зниженням зайнятості, оскільки більше п’ятої частини дорослих, які працювали до війни, втратили роботу", — пише видання.

У червні 2023 року майже чверть опитаних українців не мали достатньо грошей, щоб купити продукти, хоча відновлення економічного зростання та уповільнення інфляції допомогли покращити продовольчу безпеку в другій половині року.

Звіт також показав, що 85-92% медичних закладів в Україні все ще працювали в повному обсязі у 2023 році, попри російські атаки, що тривають.

97% пенсій за віком і 85% соціальних виплат виплачувалися вчасно, що є ключовим фактором для запобігання ще більшій кількості бідних. Пенсії та інша соціальна допомога допомогли компенсувати втрату роботи в уразливих домогосподарствах.

За словами регіонального директору Світового банку у Східній Європі Арупа Банерджі, ситуація була б набагато гіршою, якби Україна не отримала значної зовнішньої бюджетної підтримки для виплати пенсій за віком і зарплат вчителям, лікарям тощо.

"Якби міжнародні партнери, особливо США, не накопичили ресурси, спеціально пристосовані до цих соціальних видатків, тоді бідних було б на 3 млн більше", — заявив Банерджі в інтерв’ю Reuters.

За його словами, щонайменше 89% дітей віком від 6 до 18 років також залишилися у школах, хоча в районах, де тривають бойові дії, 72% відвідували заняття онлайн.

Як писала "ДС", у Мінекономіки відзвітували про зростання економіки у квітні на 4%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua