• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Уряд схвалив приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів

Кабінет міністрів підтримав проєкт закону щодо приєднання державного Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Ощадбанк
Ощадбанк
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення уряд прийняв на засіданні 14 квітня, передає "ДС".

Проєкт закону сприятиме зменшенню частки держави у банківському секторі. Раніше повідомлялося, що приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування є першим кроком на шляху входження ЄБРР до капіталу банку.

Наразі депозити вкладників Ощадбанку гарантовані державою у повному обсязі, тобто 100%, незалежно від суми. Після приєднання до ФГВФО розмір гарантованої суми для нових вкладників становитиме 200 тисяч гривень. 

Під час виступу на Кабміні заступник голови НБУ Дмитро Сологуб висловив позицію регулятора. У Нацбанку вважають, що законопроєкт потребує доопрацювання, аби врегулювати питання платоспроможності Фонду гарантування.

Сологуб зазначив, що таку ж позицію мають МВФ та ФГВФО. За його словами, варто повернутися до обговорення та вирішити питання комплексно.

Водночас, міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що не вважає за потрібне об’єднувати ці питання, адже їх можливо розв’язати окремо. За словами очільника відомства, питання платоспроможності ФГВ та входження Ощадбанку до Фонду "стоять окремо у Меморандумі з МВФ".

"Ми вбачаємо за необхідне доопрацювати законопроєкт про платоспроможність ФГВФО разом з НБУ та Фондом гарантування, і в загальному порядку далі ці питання розглядати на майданчику Кабміну", – підсумував він.

Згідно законопроєкту, якщо вклад, залучений АТ "Ощадбанк" до дня набуття ним статусу учасника Фонду, перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладом (наразі це 200 тис грн — "ДС"), частина такого вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладом, гарантується державою.

Нагадаємо, Паризький апеляційний суд 30 березня відхилив рішення Міжнародного Трибуналу від 26 листопада 2018 року по справі Ощадбанку проти Росії щодо відшкодування втрат в окупованому Криму після захоплення півострова.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua