• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Рада ухвалила закон про списання податкових боргів

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада на засіданні 4 грудня підтримала за основу та в цілому законопроєкт про списання податкових боргів, звільнення від сплати єдиного соціального внеску та єдиного податку ФОП першої групи

Документ №4430 підтримали 302 нардепи, 305 голосами депутати підтримали негайне підписання закону спікером Верховної Ради, інформує "ДС".

Автори законопроєкту, серед яких президент Зеленський, впевненні, що зміни до Податкового кодексу повинні спростити життя підприємствам — переважно малому та мікробізнесу – у питанні сплати податків.

Останні зміни до Податкового кодексу мають дещо спільне з податковими послабленнями, ухваленими під час весняного локдауну, зазначає "Економічна правда".

Зокрема, у законопроєкті також йдеться про звільнення ФОП від сплати ЄСВ. Проте цього разу пощастить не всім, а лише найменшим підприємцям, які працюють на першій групі спрощеної системи оподаткування. Такі податкові канікули мають тривати з грудня 2020 року по травень 2021 року. На практиці це означає, що найменші підприємці уникнуть сплати 1 100 грн ЄСВ та 210,2 грн єдиного податку за грудень 2020 року, а у 2021 році зекономлять 6 600 грн на сплаті ЄСВ і 1 094,5 грн на сплаті єдиного податку.

Крім того, законопроєкт має кілька інших пропозицій щодо податкових боргів бізнесу та звичайних громадян.

Пропонується втричі (з 1 020 грн до 3 060 грн) збільшити розмір податкового боргу, щодо якого податкова не вчинятиме заходи стягнення (тобто не надсилатиме податкові вимоги та не відкриватиме виконавчі провадження).

Податковий борг з усіх податків на 3 060 грн, який існував у платників до 1 листопада 2020 року, пробачать. Усі відкриті провадження зі стягнення цього боргу закриють автоматично. Однак таке прощення не стосуватиметься боргу з податків, які виникають при імпорті чи експорті товарів (мит і ПДВ)

Автори змін до Податкового кодексу також запропонували звільнити від оподаткування матеріальну допомогу, яку громадяни та бізнес отримуватимуть від держави у звʼязку з карантином.

Крім того, законопроєкт зобовʼязує податкову вести реєстр отримувачів допомоги зі сплати ЄСВ, яку надаватимуть у звʼязку з карантином.

Як повідомляла "ДС", Верховна Рада на засіданні 4 грудня ухвалила законопроєкт №4460-д, яким відновила відповідальність чиновників за недостовірне декларування.

    Реклама на dsnews.ua