• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Рада вирішила відтермінувати запровадження РРО: подробиці

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада вирішила відтермінувати на рік, до 1 січня 2022 року, застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування

Відповідне рішення підтримали лідери фракцій та груп під час наради 3 листопада, інформує "ДС".

"Була прийнята одноголосна позиція про те, щоб відтермінувати застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування на рік — до 1 січня 2022 року. Це консолідована позиція всіх фракцій та депутатських груп", — заявив спікер Верховної Раді Дмитро Разумков.

За його словами, сьогодні, 3 листопада, у парламенті мають зареєструвати відповідний законопроєкт, а вже завтра, 4 листопада, профільний комітет отримає доручення невідкладно розглянути документ. 

"Я впевнений, що ніхто не заперечуватиме, якщо завтра ми його розглянемо. Сподіваюся, що його підтримають за основу і в цілому", — додав Разумков.

Нагадаємо, у жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (проєкт 1053-1) та про зміни до Податкового кодексу України "Про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг" (проєкт №1073).

Згідно з прийнятим Радою законом (проєкт 1053-1) з 1 жовтня 2020 року потрібно обов’язково використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) для окремих фізичних осіб — підприємців (ФОП) на другій і четвертій групі. Крім того, з 1 січня 2021 року використання реєстраторів розрахункових операцій буде обовʼязковим для платників єдиного податку на 2-4 групи. Водночас обовʼязковість РРО не стосуватиметься фізичних осіб, а також фізичних осіб — підприємців (ФОП) з першої групи.

Також у Міністерстві фінансів повідомляли про те, що з 1 серпня цього року можна використовувати програмні розрахунково-касові апарати. У відомстві зазначили, що з 1 січня 2021 року мав розпочатися другий етап — використання РРО для певних видів діяльності II-IV груп фізичних осіб — підприємців стане обовʼязковим. А з 1 квітня 2021 року третій етап — застосування РРО (традиційних або програмних) стане обовʼязковим для фізичних осіб — підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

Підприємці висловилися проти застосування РРО і неодноразово проводили масштабні акції протесту біля Верховної Ради, Кабміна й Офісу президента.

    Реклама на dsnews.ua