• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Регулювання цін на паливо: у Зеленського провели зустріч з операторами ринку

Представники операторів ринку нафтопродуктів виступають за встановлення чесних і прозорих правил ціноутворення, які будуть засновані на економічних факторах без державного регулювання

Реклама на dsnews.ua

Про це йшла мова на зустрічі представників операторів ринку нафтопродуктів із заступником глави Офісу президента Юлією Свириденко, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу президента.

Під час розмови в Офісі президента учасники зустрічі відзначили, що зростання цін на заправках обумовлено як подорожчанням сировини на світових ринках, так і нелегальним ринком нафтопродуктів усередині країни, а також системним ухиленням від сплати податків нафтопереробниками. Це призводить до того, що компанії, які працюють на ринку прозоро, програють конкуренцію за споживача менш доброчесним постачальникам палива.

Представники операторів відзначили, що підтримують встановлення чесних і прозорих умов для роботи бізнесу.

Зі свого боку Свириденко зазначила, що пріоритетом влади найближчим часом буде робота для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, через які бюджет недоотримує до 20 млрд грн.

За її словами, президент і уряд готові розглянути пропозиції представників ринку щодо кроків, які необхідно зробити, щоб позбавити Україну від нелегальних продавців нафтопродуктів.

Нагадаємо, 14 травня Кабінет міністрів прийняв постанову, якою ввів граничні торговельні надбавки (націнки) на паливо на АЗС до кінця карантину.

Мережі автозаправних станцій ОККО і WOG з 15 травня призупинили продаж преміального дизельного палива і бензину через введення граничного рівня торговельної надбавки до середньої ціни на паливо.

Пізніше в Кабміні уточнили, що рішення про обмеження торгової надбавки не поширюється на "брендове преміальне" паливо.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua