• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Надоступніша технологія: президент "МХП Еко Енерджі" Домбровський перелічив переваги сонячної енергетики для українців

Інсталяція технологій сонячної енергетики у домогосподарствах є дуже простим рішенням та дозволяє забезпечити енергетичну безпеку українських родин

Реклама на dsnews.ua

Про це на пресконференції щодо розвитку розподіленої генерації в Україні, яка відбулася в агенції "Інтерфакс-Україна" 5 червня, розповів голова правління Global 100 RE Ukraine, президент "МХП Еко Енерджи" Олександр Домбровський, передає "ДС".

Присутні на заході обговорили кроки, які дозволять зменшити наслідки енергетичного терору, який проти українців влаштовує Російська Федерація.

Домбровський наголосив, що "МХП Еко Енерджи" реалізувала низку"сонячних" проєктів, та сама займається інвестиціями та будівництвом таких проєктів для власного споживання.

"Чому є сенс дуже швидко сьогодні займатися "сонцем"? Тому що "сонце" — це найдоступніша технологія на сьогодні. Вона — найпростіша з точки зору інсталяції. Сонячні технології, починаючи від сонячної генерації електричної енергії, і генерації тепла через сонячні колектори, можуть використовуватися і домогосподарствами, і технологічними рішеннями для середнього і великого бізнесу", — сказав Домбровський.

Втім, підкреслив президент "МХП Еко Енерджі", у компанії розуміють, що сонячна енергія "не рятує всю ситуацію в енергетиці, оскільки "вдень Сонце є, а вночі Сонця немає".

Домбровський наголосив на необхідності розвитку систем накопичення для цього типу відновлюваної енергетики.

"Якщо у вас є, наприклад, будинок, і ви поставили "сонце" і поставили систему накопичення — ви собі вирішили завдання: у вас постійно є електрична енергія, вона дешева, вас ніхто не може вимкнути! Все домашнє обладнання: холодильники, пральні машини, телевізори — все працює! Ви можете заряджати свій електромобіль, якщо він у вас є, і, в принципі, функціонал родини з точки енергетичної безпеки, працює!", — розповів він.

Домбровський наголосив на необхідності "дуже швидких кроків по всім рівням" у напрямку інсталяції "сонячних технологій".

Нагадаємо, на цій же пресконференції Олександр Домбровський розповів, що ухвалення та подальша реалізація норм законопроєкту щодо обов'язкового використання біоетанолу в рідкому автопаливі дасть змогу щорічно забезпечити надходження понад $1 млрд до бюджету та суттєво вплинути на розвиток аграрного сектору.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua