• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Шмигаль визнав суттєве зростання безробіття після карантину вихідного дня

Реклама на dsnews.ua

Після карантину "вихідного дня" ВВП України не постраждав, але є другий пік звернень по безробіттю

Про це повідомив премʼєр Денис Шмигаль, інформує "ДС".

"Карантин вихідного дня значного впливу на економіку загалом не здійснив. Чому? Бо загалом ВВП змінилось дуже мало від нього. Найперше тому, що був робочий тиждень, коли люди могли купити усе потрібне. Тобто споживання загалом постраждало мало. Але найбільше постраждала сфера обслуговування і сфера розваг, де залучена велика кількість людей і робочих місць. Тобто вплив на ВВП країни загалом був незначний, але вплив на кількість робочих місць – доволі відчутний", — сказав Шмилаль в інтервʼю "Українській правді".

Він констатував, що так званий карантин вихідного дня вплинув на рівень зайнятості. "Це негативний вплив, він є, він відслідковується по графіках. На початок карантину у нас була 361 тисяча зареєстрованих безробітних, сьогодні – 420 тисяч. Ще місяць тому було 396. Ви бачите – після карантину вихідного дня цифра виросла. Тобто ось відповідь: ВВП не постраждав, але ось люди, ми маємо другий пік звернень по безробіттю: перший був після початку карантину. Традиційно впливає і завершення аграрного сезону, люди стають на реєстрацію. Але в цих коливаннях безробіття є і карантин вихідного дня", — додав голова уряду.

За його словами, від початку карантину працевлаштувалися 440 тисяч людей.

Нагадаємо, з 14 до 30 листопада в Україні діяв "локдаун" вихідного дня, але уряд вирішив не продовжувати його. Натомість 9 грудня Кабінет міністрів продовжив загальний карантин в Україні до 28 лютого 2021 року, з 8 до 25 січня діятиме жорсткий локдаун, щоб стримати розповсюдження коронавірусу і сезонних грипу та ГРВІ.

    Реклама на dsnews.ua