• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Шмигаль закликав місцевих тепловиробників хутчіше домовлятися з "Нафтогазом"

Місцевій владі варто скористатися пропозицією НАК "Нафтогаз України" та забезпечити укладання комунальними тепловиробниками контрактів на закупівлю газу за фіксованою річною ціною

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує "ДС".

Він підкреслив, що тепер "місцеві керівники фактично визначають, які суми люди отримують за гарячу воду та тепло у своїх платіжках". Саме тому він закликав комунальні підприємства, які підпорядковані місцевій владі, переходити на трирічний контракт із НАК "Нафтогаз України". Ціна газу, передбачена цим контрактом, складає 7,42 грн за куб. м (з ПДВ).

"Така ціна діятиме цілий рік, незалежно від коливань на газових ринках", — сказав премʼєр-міністр на засіданні уряду.

Шмигаль зауважив, що ціни на газ у Європі та світі перебувають на одній із найвищих позначок за останні 10 років.

"Правильне управління підприємствами теплопостачання з боку місцевих керівників — це питання не лише енергетичної безпеки, а також соціальної підтримки громадян, які отримуватимуть менші платіжки", — підсумував він.

Нагадаємо, "Нафтогаз" підготував трирічний договір на постачання газу для виробників теплової енергії. Договір передбачає, що з червня 2021 року протягом 13 місяців довгострокова ринкова ціна становитиме 7,42 грн за один кубометр (з ПДВ, але без врахування тарифу оператора газотранспортної системи). 

У наступних періодах, зокрема з 1 липня 2022 року та з 1 липня 2023 року, цінові пропозиції для теплокомуненерго будуть проіндексовані.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua