• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Штрафи повертаються: Чого чекати українським підприємцям з 1 жовтня

З 1 жовтня в Україні повертають штрафи за торгівлю без касових апаратів – і штрафи є великими

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев
Реклама на dsnews.ua

З 1 жовтня 2023 року до України повертаються штрафи, скасовані після початку повномасштабного російського вторгнення. Про це вкотре нагадав голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, пише "ДС".

Йдеться про обов'язкове встановлення торговими точками касових апаратів.

"Щодо перевірок платників податків, то я хочу звернутися до підприємств торгівлі щодо встановлення касових апаратів. З 1 жовтня буде запроваджено великі штрафи за невстановлення цих апаратів. Перевірки касових апаратів відновлено", – зазначив Гетманцев.

За його словами, якщо говорити про планові перевірки бізнесу, тобто звичайний контроль, який був до війни, то вони відновлені не в повному обсязі. Поки що перевірки стосуються певних груп платників податків. Це передусім підакцизні товари: горілка, тютюн, паливо, електроенергія, банківські та фінансові установи, а також гральний бізнес. Голова Комітету заявив, що до кінця року будуть перевірені усі підприємства.

За торгівлю без касових апаратів передбачено чималі штрафи. Перше порушення обійдеться порушнику у 100% вартості проданих товарів (робіт та послуг). Кожне наступне – 150% вартості проданих із порушеннями товарів (робіт та послуг).

"Ми забезпечимо законну діяльність "білих" операторів і ліквідуємо чорних", — запевняє Гетьманцев. 

Що стосується електронної акцизної марки, то вона запрацює з 1 січня 2026 року, уточнив Данило Гетманцев. Тому що там залучене складне програмне забезпечення та чималі інвестиції.   

Штрафи за роботу без касових апаратів не застосовуватимуться до бізнесу на прифронтових територіях, але це не стосується торгівлі підакцизними товарами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua