• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Скажу страшну річ": Арестович висловився про торгівлю з РФ і Білоруссю

Речник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявив, що Україні не слід різко розривати торгові відносини з Росією і Білоруссю, і поставив під сумнів доцільність таких дій

Олексій Арестович
Олексій Арестович
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в ефірі "Україна 24", передає "ДС".

Як приклад Арестович навів Литву.

"Литва, яка є членом НАТО і ЄС, закуповує в Білорусі 60% електроенергії, в Росії — 40%. Це взагалі на голову не налазить, Москва підло погрожує Литві тощо. Але світ трохи складніший за промови в студіях", — заявив спікер делегації України в ТКГ.

Він вважає, що в разі різкого розриву торгових відносин Україна, зокрема, залишиться без палива для армії.

"Товарообіг із Росією знижується щорічно, торговельні відносини неможливо розірвати за рік. Зараз скажу страшну річ: а чи потрібно їх узагалі розривати? Думаю, що держава, якщо воно дбає про свою економіку, народ, перспективи, має провести ревізію всіх відносин, які існують, залишити ті, які необхідні як несуча конструкція. Ми просто втратимо боєздатність, тому що у Росії і Білорусі ми закуповуємо 70% палива, це ж паливо і для Збройних сил України. Тобто ми можемо принципово сказати "ні" і залишитися на місяць-два без палива для армії. А з приводу електроенергії — насправді ми купували двічі під час пікових навантажень узимку, менше 1%", — сказав Арестович.

Нагадаємо, в кінці травня член української делегації в ТКГ, журналіст Сергій Гармаш натякнув на необхідність розриву усіляких відносин із Білоруссю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua