• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Скільки коштували міські ялинки в обласних центрах: підрахунки "Чесно"

Цьогоріч більшість обласних центрів України відмовилися від масштабних святкувань Нового року у зв'язку з війною, блекаутами та дефіцитом місцевих бюджетів. Загалом у 16 обласних центрах на декорації ялинок та оформлення новорічних локацій було витрачено менш ніж 200 тис. грн

Новий рік
Цьогоріч більшість обласних центрів України відмовилися від новорічних ялинок / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації руху "Чесно", передає "ДС".

За його інформацією, більшість міськрад перерозподілили кошти, передбачені на організацію новорічних свят. Частина міськрад зосередились на створенні новорічної атмосфери для дітей та придбанні подарунків. Зокрема 7,5 млн грн передбачено на подарунки для дітей у Полтаві, 2,7 млн грн – у Вінниці, 1,9 млн грн – в Ужгороді. 

Що стосується витрат на встановлення ялинок та декорації – то цьогоріч вони рекордно низькі, вказує "Чесно". Минулоріч новорічні свята обійшлися 17 містам у більш ніж 50 млн грн. Цьогоріч сумарно 16 міст, які відповіли на запити, витратили з бюджетів 191 тис. грн на декорування ялинок та оформлення локацій. 

Зокрема — 17 тис. грн у Луцьку на оформлення новорічних локацій, 63 тис. грн у Миколаєві на технічне обслуговування та ремонт гірлянд, 50 тис. грн в Ужгороді на придбання світлової конструкції для фотозони, 38 тис. грн у Житомирі для облаштування локації "Резиденція Святого Миколая" та 23 тис. грн на оформлення фотозон у Чернівцях.

"У містах, де ялинки були встановлені, з міських бюджетів кошти виділялись мінімальні. Більшість міст використовували ялинки та декорації минулих років. Економія бюджетних коштів була досягнута великою мірою за рахунок взаємодії влади, громадян та бізнесу", — кажуть аналітики.

У Миколаєві містяни самостійно прикрасили ялинку, а у Сумах виготовили майже 2000 прикрас для живих ялинок у рамках новорічної акції "Моя іграшка для ялинки громади". У Львові ялинка була подарована місцевим підприємцем та встановлена безкоштовно. Новорічно-різдвяні ролики управління комунікацій міськради виготовили власними ресурсами. Не виділялись кошти з міського бюджету й у Києві. 

Як писала "ДС", в Україні у новорічну ніч не скасовують комендантську годину.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua