• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

ЗМІ: "Тедіс-Україна" ухиляється від сплати податків, поки українці донатять на армію

Найбільшого дистриб’ютора цигарок в Україні звинувачують у несплаті податків

Реклама на dsnews.ua

Видання Telegraf пише, що чимало вітчизняних компаній під час повномасштабної війни за допомогою тіньових схем намагаються приховати свої реальні доходи, аби мінімізувати податкові відрахування до держскарбниці.

Журналісти відзначають, що у п'ятницю, 28 квітня, посли країн "Великої сімки" зустрілися із заступником глави Офісу президента Ростиславом Шурмою, "який на Банковій вважається ідеологом проєкту радикальної реформи оподаткування". Як пише Telegraf, "судячи з контексту повідомлень дипломатів за підсумками рандеву у Twitter, ідея Києва щодо зниження податків країнам G7 не подобається".

Між тим у меморандумі між урядом України та Міжнародним валютним фондом не йдеться про можливість зниження податків. Навпаки — на вимогу МВФ з 1 липня буде скасовано багато раніше введених податкових пільг. При цьому профільний комітет Верховної Ради України нещодавно рекомендував ухвалити пакет законопроєктів щодо податкових та митних пільг під час воєнного стану. І, з урахуванням того, що комітет увімкнув "зелене світло", документи, найімовірніше, будуть підтримані вже найближчим часом. Разом з тим, зауважує видання, під час неформального спілкування нардепи висловлюють невдоволення тим, що чимало вітчизняних компаній під час війни намагаються приховати свої реальні доходи, аби мінімізувати податкові відрахування до держскарбниці.

Так, у парламентських кулуарах начебто активно обговорюється ситуація з компанією "Тедіс Україна", яка є найбільшим дистриб'ютором тютюнових виробів в Україні. Нещодавно Бюро економічної безпек повідомило компанії про підозру у несплаті податків. Зокрема, за даними слідства, ця компанія оформила документально продаж тютюнових виробів на адресу трьох підприємств з ознаками фіктивності. Загальна вартість підакцизних товарів, що реалізуються, становить 1,17 млрд грн. Однак у повідомленні БЕБ вказано, що насправді жодного продажу тютюнових виробів не було. "Надалі у податковій звітності було відображено реалізацію інших товарів — м'ясної продукції та палива", — наголошується в повідомленні БЕБ. Внаслідок такої нехитрої схеми "Тедіс", за версією правоохоронців, навмисне ухилився від сплати податку на прибуток та акцизного податку на понад 270 млн грн.

Видання зауважує, що сума начебто невелика, однак щомісячні обороти "Тедіс Україна" обчислюються мільярдами гривень, і у "воєнному" 2022-му виторг "Тедіс Україна" склав 65 млрд грн, що на 7,4% більше, ніж до старту путінської "спецоперації".

"Очевидно, що з огляду на це, коли пересічні громадяни щодня донатять свої тяжко зароблені гроші на ЗСУ, опускатися до каламутних схем із несплатою податків, м'яко кажучи, не комільфо. Однак у вищезгаданій компанії, яка, до речі, розквітла пишним кольором сигаретно-дистриб'юторського монополізму за президента-втікача Януковича, зважаючи на все, дотримуються іншої точки зору", — стверджує Telegraf.

У "Тедіс Україна", відзначає видання, звинувачення спростовують і мають намір довести свою невинуватість у судовому порядку.

Водночас Telegraf повідомляє, що 25 січня цього року на фізичну особу було зареєстровано тюнінгований Lamborghini Urus 2021 року випуску вартістю понад 500 тис. доларів, при цьому одержувачем автомобіля на кордоні начебто був ТОВ "Тедіс-Україна".

"Дуже примітно, що регіон, куди спочатку в'їхали vip-колеса — це Одеська область. Саме тут, у "перлині біля моря", офіційно зареєстрований бізнесмен Борис Кауфман, який володіє 49,9% акцій "Тедіс Україна". Таким чином, можна припустити, що саме для нього і завозився цей Lamborghini Urus, який згодом нібито опинився у власності мешканця крихітного села на Миколаївщині", — стверджує видання.

Журналісти припускають, що може йтися про спробу зареєструвати авто на підставну особу.

Видання нагадує, що у грудні 2022-го Кауфмана затримало Національне антикорупційне бюро України за "створення злочинної організації в Одесі". Підозрюваний тоді сплатив багатомільйонну заставу.

"Коли Україна задля досягнення перемоги над рашистами стягує зі світу по нитці різноманітне озброєння та кошти, необхідні для його закупівлі, приховувати прибутки, щоб не сплачувати податки до держбюджету, мало того, що незаконно, та якось "не за поняттями", — відзначає Telegraf. 

    Реклама на dsnews.ua