• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Співпраця з МВФ не є "здачею суверенітету" України, — Гетманцев

Співпраця з Міжнародним валютним фондом та продовження програми фінансової підтримки не свідчить про "здачу суверенітету" України

Міжнародний валютний фонд
Міжнародний валютний фонд
Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму блозі народний депутат, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (фракція "Слуга народу"), повідомляє "ДС".

Нардеп пропонує розвіяти основні міфи про взаємини України з МВФ та умови отримання кредитів.

Зокрема, зазначає Гетманцев, співпраця з МВФ та продовження програми не свідчить про "здачу суверенітету" України.

"Меморандумом ми беремо на себе лише ті зобов'язання, які відповідають нашим національним інтересам. Іншими словами, ми декларуємо в меморандумі лише ті наміри, які ми й так маємо реалізувати, якщо, звичайно, хочемо побудувати цивілізовану економіку та цивілізовану фінансову систему", — зазначив він.

Нардеп нагадує, що МВФ ніколи не допомагає країнам, які живуть у достатку, оскільки це суперечить його цілям.

"Тобто сам факт наявності програми з МВФ є доказом глибоких структурних проблем країни, які необхідно системно вирішувати. З іншого боку, факт надання другого траншу програми є свідченням того, що ці системні реформи взагалі йдуть, як і процес вирішення проблем, у правильному напрямі", — пояснює Гетманцев.

"Вибірка за останньою програмою stand by (від 2020 року) становить 56% (2,8 із 5 млрд. дол.). Це рекорд за останні 10 років (вибірка за програмами stand by 2010 р. – 23%, 2014 р. – 27%, 2018 р. – 36%, за програмою EFF 2015 р. – 50%). Навряд чи цим фактом можна сильно пишатися, але це один із критеріїв результативності програм", — додає він.

Водночас, наголошує депутат, слід розвіяти і міф про те, що транш МВФ – це "повна та абсолютна перемога сил добра".

"Транш МВФ — це не перемога сил добра, це необхідність, зумовлена так, тим, до чого ми довели країну за 30 років незалежності, та й у меншій частині коронокризою", — каже депутат.

Як писала "ДС", Міжнародний валютний фонд завершив перший перегляд програми stand by для України і за його підсумками вирішив виділити країні другий транш 700 млн доларів і продовжити дію програми до червня 2022 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua