• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Радник Зеленського розповів, де будуть "видавлювати ресурс" без траншу МВФ

Імовірність того, що Україна отримає фінансування Міжнародного валютного фонду вище 50%, але про всяк випадок вже є план "Б"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" радник президента України з питань економіки Олег Устенко, інформує "ДС".

"Підкреслю, що шанси на те, що ми встигнемо все в строк і отримаємо фінансування МВФ, досить високі. Точно вище, ніж 50%... У базовому сценарії ми рухаємося шляхом, що угода між Україною і МВФ існує. І в цьому випадку гроші повинні бути в країні до вересня. Самий крайній бажаний термін, коли питання по Україні має бути винесено на раду директорів Фонду — липень, тому що в серпні в МВФ місяць відпусток", — сказав Устенко.

При цьому він зазначив, що до липня має бути повністю зроблено все, що передбачено програмою.

"І, за великим рахунком, вже багато зроблено. По частині Мінфіну зараз з МВФ обговорюється дефіцит бюджету на 2022 рік. Це не бар'єр в переговорах. З приводу НБУ вони також про все домовилися. Будуть внесені зміни в закон про банки і закони про Нацбанк, які підвищують його незалежність", — зазначив радник президента.

За його словами, важливо, щоб Рада впоралася зі своїм завданням вчасно, "інакше доведеться задіяти план Б". Якщо законопроєкти, необхідні для перегляду програми з МВФ, не будуть проголосовані вчасно, тоді потрібно відразу ж починати підготовку до перегляду бюджету.

"Потрібно буде вирішувати питання, де можна заощадити, доведеться переглянути витрати. Необхідно бути готовими до виходу на зовнішні ринки і позичати під більш високі відсотки, чого, звичайно, не хотілося б", — додав Устенко.

Крім того, підкреслив Устенко, "і в базовому, і в альтернативному сценарії потрібно максимально видавити ресурс за рахунок митниці та боротьби з контрабандою".

Як повідомляла "ДС", за словами міністра фінансів Сергія Марченка, в найближчі два місяці Україна і Міжнародний валютний фонд можуть дійти згоди на робочому рівні про надання кредиту.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua