• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Суд розгляне суперечку про будівлю, що охороняється ЮНЕСКО

3 червня Північний апеляційний господарський суд Києва вирішив розглянути спір між двома компаніями за будівлю, розташовану на вул. Прорізній, 8, в Києві, яка входить в історичний ареал зони Софії Київської і знаходиться під охороною ЮНЕСКО

Північний апеляційний госпсуд Києва
Північний апеляційний госпсуд Києва
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє видання «ДС» за підсумками попереднього засідання суду у даній справі.

Раніше ця будівля належала компанії "Київметробуд", яка в 2012 р. надала її в заставу банку "Хрещатик", де брала кредит. Після того як кредит не був повернутий, у 2016 р. банк переоформив право власності на цю нерухомість на себе, а компанія "Київметробуд" списала його зі свого балансу.

У тому ж 2016 р. банк "Хрещатик" був визнаний неплатоспроможним, а його активи перейшли під управління Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

У 2019 р. ФГВФО виставив будівлю на аукціон через систему Prozorro. Його виграла компанія «Дипробудмашина» з групи Merx, яка спеціалізується на купівлі нерухомості, реконструкції та здачі її в оренду під офісні приміщення. «Дипробудмашина» заплатила за будівлю в історичній частині Києва $20 млн і ще кілька мільйонів вклала в реконструкцію та ремонт, плануючи зробити його родзинкою офісної нерухомості столиці.

Однак у 2020 р. компанія "Київметробуд" звернулася до Господарського суду Києва з позовом, в якому попросила суд визнати недійсними як договір іпотеки з банком "Хрещатик" від 2012 р., так і продаж будівлі на аукціоні Фондом гарантування, і попросила повернути будівлю їй . При цьому "Київметробуду", якщо він отримає будівлю, вже не потрібно повертати кредит банку "Хрещатик", який повністю ліквідовано. У той же час компанія "Дипробудмашина" у разі програшу в суді і втрати будівлі не може претендувати на повернення грошей від банку "Хрещатик" — знову ж таки, оскільки він вже ліквідований.

Суд першої інстанції "Київметробуд" програла, і 3 червня справа перейшла до Апеляційного суду.

"Якщо брати юридичні аспекти, то я вважаю, що у нас 100%-во виграшна позиція, бо позивачем оскаржуються договори, які були укладені ще в 2012 р., але при цьому якихось обґрунтованих міркувань, чому "Київметробуд" тільки зараз звернувся з позовом, компанія не надає", — повідомила Олександра Федотова, адвокат і партнер юридичної компанії ADER HABER, що представляє інтереси "Дипробудмашини".

За її словами, збори акціонерів "Київметробуду" у 2016 р. підтвердили списання будівлі з балансу компанії, і з того часу в неї не було жодних витрат з утримання будинку. Крім того, після втрати будівлі "Київметробудом" минуло вже пʼять років, і всі терміни позовної давності вичерпані.

"І будь-яких підстав забрати в інвестора компанії "Дипробудмашина" будівлю, яка вже коштує більше $20 млн, немає. Я не бачу, як це можливо. А якщо це можливо без повернення інвестору вкладених коштів, то я тоді взагалі не розумію, хто буде інвестувати в нашу державу", — сказала вона.

Наступне слухання справи в апеляційному суді заплановано на 16 червня.

    Реклама на dsnews.ua