• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Тетяна Ставицька: Головним для нас стала допомога українцям

Провідна менеджерка із зовнішніх комунікацій корпорації "Біосфера" про проєкти для дітей, скейт-парк замість святкування ювілею корпорації, підтримку українців, зокрема співробітників на військовій службі і їхніх сімей

Тетяна Ставицька
Тетяна Ставицька
Реклама на dsnews.ua

— Розкажіть, будь ласка, як повномасштабна війна змінила пріоритети та цілі корпорації "Біосфера"?

— З самого першого дня повномасштабного вторгнення безпека співробітників вийшла на перший план. Їх у корпорації "Біосфера" понад 1500 у різних містах. Була адаптована робота виробництв і колективів. У перші місяці ми впровадили досить багато внутрішніх ініціатив. Наприклад, було запущено спеціальні лінії підтримки для співробітників, де колеги могли залишити запит про допомогу. Якщо чесно, ми думали, що звертатимуться за фінансовою підтримкою, допомогою у переселенні, але люди переважно питали порад — як виїхати, який транспорт обрати, якою дорогою їхати тощо.

Загалом саме допомога нашим співвітчизникам, військовим, волонтерам і дітям стала для нас одним із головних напрямів роботи. До 24 лютого 2022 р. корпорація більше розглядала напрямок КСВ, а не благодійність, займалася переважно масштабними проєктами, а не разовою гуманітарною допомогою. Проте після початку повномасштабного вторгнення ми повернули в нашу роботу регулярну благодійність — щомісячну, різновекторну та у великих об’ємах. Ми розуміємо, що у наших споживачів трохи інші першочергові цілі, на які й орієнтуємося.

— Але КСВ також розвивається?

— Так, але цілі дещо змінилися. Раніше ми були сфокусовані на екоініціативах. По-перше, це проєкт відповідального вейст-менеджменту — наш рециклінговий завод "Полігрін" у Фастові Київської області. Всі наші пакети для сміття виготовляються з вторинно переробленого поліетилену. По-друге, це наша лінійка екопродукції Go Green, яка закриває всі зони турботи у домі нашого споживача: екологічна побутова не-хімія, біорозкладні пакети і вологі серветки для прибирання, пергамент для випікання тощо.

Процес виробництва на заводі "Полігрін" у Фастові
Процес виробництва на заводі "Полігрін" у Фастові

— Наразі всі пакети для сміття "Біосфера" розкладні?

Реклама на dsnews.ua

— Всі наші пакети виготовляються із вторсировини. Поліетилен проходить декілька етапів очистки, піддається високій температурі, з нього створюються гранули поліетилену різного типу. Вже з них виробляються пакети для сміття. При цьому ми розуміємо, що в один день повністю перейти на пакети, які розкладаються, неможливо. До того ж це не вирішить проблему, адже, на жаль, пластик дуже широко використовується. Тож ми передусім прививаємо українцям культуру відповідального споживання і поводження зі сміттям.

— Потім їх можна буде переробити знову?

— Не весь поліетилен можна повторно використати, але матеріал, який використовуємо ми, можна переробляти багато разів.

— При цьому у вас є і лінійка пакетів, які розкладаються…

— Так, це Go Green. Ці пакети створені на основі кукурудзяного крохмалю. Вони розкладаються за півроку в умовах компосту і за три роки — якщо їх не чіпати. На жаль, навесні минулого року ми призупинили виробництво саме біорозкладних пакетів, але найближчим часом плануємо відновити виробництво.

Добробут дітей – у пріоритеті

— Діти — наше майбутнє. Чи є в корпорації ініціативи, спрямовані на дітей?

— Так. У нас є низка зовнішніх, а також внутрішніх ініціатив. Наприклад, на різні свята діти співробітників отримують подарунки від корпорації. Наразі ж 131 наш колега боронить країну на фронті, і для їхніх дітей ми проводимо додаткові акції. Наприклад, до Дня захисту дітей вони отримали бокси "Діти героїв" — як з нашою продукцію, так і з товарами для дитячого розвитку. Також проводимо для дітей конкурси, аби допомогти подолати всі негативні обставини сьогодення. Так, нещодавно запропонували малечі намалювати уявну ідеальну планету. Ми побачили дуже багато яскравих історій, яскравих планет — наприклад, планету котиків. Це допомогло помріяти про щось хороше. І, звичайно, учасники отримали подарунки. Батьки ж — футболки з надрукованими малюнками дітей. Це було дуже чуттєво та позитивно.

В компанії запропонували малечі намалювати уявну ідеальну планету...
В компанії запропонували малечі намалювати уявну ідеальну планету...
Батьки отримали футболки з малюнками своїх дітей
Батьки отримали футболки з малюнками своїх дітей

Однак ми приділяємо увагу не тільки дітям. Наприклад, на День сім'ї восени 2022-го батькам чи дружинам наших колег захисників ми відправили або особисто вручили листа від пана Андрія Здесенка з вдячністю за сина чи чоловіка та великою коробкою продукції, яка необхідна для дому. Виявилося, що для рідних наших воїнів така увага була важлива і приємна.

— Знаю, що у вас є підтримка саме дітей загиблих співробітників…

— Так, є разова фінансова допомога для їхніх сімей та щомісячні виплати для підтримки неповнолітніх дітей.

— Можливо, у компанії є акції, спрямовані на підтримку українських дітей загалом?

— Ми співпрацюємо з багатьма благодійними фондами та громадськими організаціями. Зараз, зокрема, ми робимо бокси турботи для малюків разом із БФ "Діти героїв". Щомісяця ми передаємо фонду 500 боксів із продукцією для дитини і сім’ї. Загалом в рамках проєкту буде передано 3000 боксів.

Уже не перший рік ми співпрацюємо з Фундацією "Дім Рональда Макдональда в Україні" та допомагаємо її Сімейним кімнатам по всій Україні. Нещодавно також долучились до ініціативи фонду BGV Charity Fund та допомогли зібрати понад 20 000 наборів з різноманітними товарами для новонароджених. Загалом проєктів більше і ми намагаємося підтримувати такі необхідні ініціативи, особливо у такі важкі часи.

Ще одна наша кампанія — міжнародна благодійна ініціатива Support Ukrainians, яка була запущена минулого року у Хорватії, Литві, Латвії, Естонії та Румунії. В рамках проєкту у великих роздрібних мережах встановлювались спеціальні брендовані полиці, а з кожного проданого товару відраховувалась певна сума на допомогу українським дітям. Ініціативу радо підтримали посольства України, найбільші європейські ритейлові мережі, а також UNICEF.

Наші прес-конференції з нагоди запуску проєктів відвідували представники як Посольств України так і дипмісій інших держав. Серед гостей також були представники Європейської комісії і різноманітних організацій, високопосадовці зазначених країн та представники ритейлових мереж. Запрошували також ЗМІ, і загалом відгук на ініціативу був дуже великий. Так, в рамках програми ми зібрали 2,8 млн грн на допомогу українським дітям.

Також минулого року ми відзначали 25-річчя корпорації, але замість святкування вирішили побудувати скейт-парк у Фастові, де розташований один із наших заводів. Громада міста хотіла такий парк понад два роки. Тож торік ми вирішили здійснити мрію місцевої молоді та подарували їм скейт-парк. Поки що він початкового рівня, але ми готові розвивати проєкт далі. 

"Шукаємо і купуємо екіпірування для бійців"

— Самих співробітників, що служать, якось підтримуєте?

— Так, зокрема, попри те, що держава дозволила не нараховувати середню щомісячну виплату, компанія продовжує виплати співробітникам, які зараз на фронті. І тільки на цей вид підтримки "Біосфера" вже виділила понад 9,3 млн грн. Намагаємося дбати про своїх. Торік на День захисника і захисниці передали всім нашим колегам, які знаходяться у лавах ЗСУ, набори з потужним павербанком зі швидкою зарядкою і теплими шкарпетками.

Також у нас є корпоративне волонтерство — це ініціатива, яку ми підтримуємо більше в наших внутрішніх каналах комунікації. Можемо збирати гроші для співробітників або ж їхніх родичів. Був кейс, коли ми повністю закрили збір на автівку і передали її колезі. Щоразу, коли до нас приходив співробітник і казав, що йде воювати, ми допомагали з необхідною екіпіровкою: рюкзаки, рукавички, каски, броніки тощо. Все, окрім зброї. Інколи людям потрібна інформаційна підтримка, бо не всі знають, де і що можна придбати.

Ми також активно підтримуємо наших мобілізованих співробітників — за необхідності надається допомога пораненим співробітникам, фінансова допомога на лікування, підтримка від колег — відвідування, спілкування, увага.

"Біосфера" також активно готується до зустрічі та реінтеграції наших мобілізованих співробітників. Вже прописана дорожня карта ветерана в корпорації, розроблені пам’ятки для керівників та колективів, проводяться системні навчання керівників та колективів. Окрім того, при поверненні ветерана, корпорація оплачує його подальше медичне страхування та супровід для отримання кваліфікованої медичної діагностики і лікування. Наразі вже повернулися в колектив двоє наших захисників, і ми маємо перші кейси реалізації цієї підтримки.

— Чи війна якось вплинула на асортимент компанії?

— Так, ще минулого року, ми швидко зрозуміли, що влітку, особливо у спеку, як нашим військовим, так і цивільним, що на той момент перебували в Миколаєві без води, потрібно було закрити потребу в особистій гігієні. Так у нас з'явилися вологі рушники "Чиста перемога". На відміну від звичних вологих серветок, вони великого розміру. Такі рушники ретельно очищують і навіть сприяють загоєнню ран та подряпин. Цей продукт був опрацьований з урахуванням того, що потрібно споживачу-українцю тут і зараз. Особливо ми враховували потреби військових — щоб упаковка не шаруділа, щоб її було легко відкрити, щоб вона була матового темного кольору і не привертала увагу… Ці рушники ми передаємо на регулярній основі серед іншої продукції українським бійцям. Загалом на таку ініціативу виділили 10 млн грн.

Також під брендом "Фрекен БОК" у нас вийшла лінійка господарчих аксесуарів "Чиста перемога". Це базові продукти, якими ви користуєтеся кожен день — побутові серветки, губки для посуду, пакети для сміття, харчова фольга, пергамент, плівка. При цьому кожен продукт коштує не більше 1 євро. Ми розуміли, що споживачу зараз потрібна якісна продукція за доступною ціною, бо ніхто не знає, що буде далі, і чи є потреба економити на базових речах.

Особливістю лінійки є те, що з кожної проданої упаковки три гривні передавалися благодійному фонду Сергія Притули. Ми збирали на дрони Mavic. Нам вдалося назбирати та передати Фонду 2 млн 250 тис. грн.

— Чув, з цим фондом ви збираєте і на тактичні аптечки…

— Так, цей проект запустився пізніше, і наразі зібрано 650 тис. грн. На нього ми виділяємо по 1 грн з кожного проданого пакування вологих серветок Smile "Разом до перемоги". Дана лінійка патріотичного дизайну, на якому зображені герої, образи яких у нас сформувалися саме під час повномасштабного вторгнення. У лінійці чотири варіанти дизайну. В рамках її запуску бренд провів кілька акцій на різних дитячих подіях, де малеча могла підійти до тематичного стенду, роздивитися героїв і намалювати одного з них.

Загалом, ми допомагаємо регулярно і не збираємося зупинятися. Наразі корпорація допомогла на суму понад 20 млн грн. 

    Реклама на dsnews.ua