• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Трансплантація легень та серця в Україні подорожчає: Кабмін підвищив тарифи

Кабінет міністрів ухвалив рішення про підвищення тарифів на операції з трансплантації легень та серця

Реклама на dsnews.ua

Відповідна постанова була схвалена під час засідання уряду, передає "ДС" із посиланням на Міністерство охорони здоров'я,

"Завдяки прийнятим змінам українські медичні заклади отримають можливість покривати усі фактичні витрати на здійснення відповідних операцій, а також збільшити їхню кількість та підвищити якість", – повідомили в МОЗ.

Згідно з ухваленими змінами, послуга "Трансплантація серця/комплексу "серце-легені" або після перенесеної трансплантації серця/комплексу "серце-легені", у т. ч. донорський етап" відтепер розділяється на дві окремі послуги: з трансплантації серця та трансплантації легень. Це зумовлено відмінностями станів, які потребують трансплантації, післяопераційних періодів, потребою у специфічній реабілітації тощо.

За даними МОЗ, відбувається збільшення тарифів на трансплантацію серця та легень втричі – до 2 млн грн та 2,7 млн грн відповідно, що зумовлено необхідністю покриття фактичних витрат надавачів послуг з трансплантації та складністю й високою вартістю посттрансплантаційного періоду у пацієнтів.

При цьому оновлені тарифи все одно будуть меншими за вартість аналогічних послуг за кордоном. Так, раніше держава сплачувала за операцію з трансплантації українцям серця та легень за кордоном (Білорусь) 110 тис. дол. та 140 тис. дол. відповідно.

У МОЗ наголошують, що такі зміни дозволять стимулювати розвиток напрямку трансплантації, збільшити доступність відповідних операцій та надати допомогу якомога більшому числу українців з тих, хто її потребує.

У міністерстві також нагадали, що операції з трансплантації в Україні виконуються за рахунок коштів державного бюджету і є абсолютно безоплатними для пацієнтів.

За 2020 рік в Україні було проведено 9 трансплантацій серця – це більше, ніж за всі попередні роки незалежності України, а у 2021 році (станом на 18 жовтня) – 22. Також у 2021 році вперше трансплантовано серце дитині та виконано першу пересадку легень від посмертного донора.

Нагадаємо, у Львові вперше в Україні зробили пересадку серця дитині. Серце 54-річного чоловіка "дісталося" 13-річному хлопцю.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua