• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Ціни на нафту підскочили до позначки в $57

Реклама на dsnews.ua
Ціна на нафту марки Brent в понеділок вперше з липня 2015 року досягла позначки в $57 за баррел

Зростання спостерігається на тлі рішення ОПЕК про скорочення обсягів видобутку нафти, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Марка WTI також подорожчала, барель коштує більше $54.

11 країн, що не входять в ОПЕК, практично вперше погодилися на таке активне співробітництво з картелем, вони знизять видобуток нафти з січня 2017 року на 558 тис. барелів на добу, що лише німого нижче спочатку заявлених 600 тис. барелів.

Саудівська Аравія може скоротити видобуток нижче 10 млн барелів на добу, тобто значно більше, ніж вона обіцяла спочатку, заявив у суботу після зустрічі у Відні міністр енергетики, промисловості і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Халід аль-Фалих.

Квота Саудівської Аравії, встановлена за угодою про скорочення видобутку, досягає 10,5 млн барелів на добу.

Таким чином, вперше з 70-х років про координацію зусиль щодо стабілізації ринку домовилися країни, на які сумарно припадає більше половини світового виробництва нафти, і це рішення багато називають історичним.

Повномасштабне приєднання не-членів ОПЕК до угоди, підписаним ОПЕК у Відні, - це перемога для ОПЕК, і в особливості для Саудівської Аравії, яка наполягала на тому, що вантаж скорочень повинні розділити між собою всі нафтовидобувні країни, сказав FT Джейсон Бордоф з Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету.

Колективне рішення країн "означає поворотний момент для нафтового ринку", сказав агентству Bloomberg глава департаменту аналізу сировинних ринків Bank of America Merrill Lynch Франциско Фланш. Він прогнозує, що до середини року ціни досягнуть $70 за барель.

РФ, взявши на себе основну частину скорочень серед країн не-ОПЕК, планує урізати нафтовидобуток до 10,947 млн барелів на добу з рівня жовтня, коли вона добувала 11,247 млн барелів на добу.

Сумарно ОПЕК та інші нафтовидобувні країни знизять поставки сировини на світовий ринок майже на 2%.

Загальносвітове скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК і не входять в картель досягне 1,7-1,8 млн барелів на добу, заявив глава Міненерго РФ Олександр Новак. В результаті реалізації домовленостей ребалансування нафтового ринку може настати в третьому кварталі 2017 року, сказав він.

Найважливішим питанням, яке хвилює учасників ринку, є те, якою мірою видобувні країни будуть виконувати взяті на себе зобов'язання.

Проаналізувавши 17 угод про зниження квот на видобуток за період з 1982 року, аналітики Goldman Sachs прийшли до висновку, що в середньому члени ОПЕК виконували свої зобов'язання на 60%. У середньому члени картелю перевищували квоти на 880 тис. барелів у день у 2000-2008 рр, нагадують аналітики Morgan Stanley.

Щоб зняти частину сумнівів ринку в здатності країн дотримуватися взятих на себе квоти, в суботу створена спеціальна моніторингова комісія з представників 5 країн.

Після 30 листопада, коли країни ОПЕК, які сумарно забезпечують третину світового видобутку нафти, домовилися знизити її виробництво на 1,2 млн барелів на день, ціни зросли більш ніж на 15%. Однак потім стали коректуватися вниз через сумніви в ефективності цієї угоди, а також даних про нарощуванні видобутку в США. Тепер же зростання досяг вже 20%, і це створює додаткові стимули для виробників сланцевої нафти.

    Реклама на dsnews.ua