• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Мінсоцполітики підрахували, скільки українців добровільно накопичують пенсії

В Україні близько 1 млн застрахованих осіб користуються системою добровільних недержавних пенсійних накопичень

У 2003 році в Україні запровадили трирівневу пенсійну систему
У 2003 році в Україні запровадили трирівневу пенсійну систему
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час онлайн-презентації аналітичної довідки ООН про соціальний захист в Україні, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Лазебна нагадала, що у 2003 році в Україні запровадили трирівневу пенсійну систему. Солідарна сьогодні працює. Накопичувальна — другий рівень — досі не запроваджена, працює тільки добровільний рівень.

"І знову ж таки, через недостатню увагу влади до цього рівня ми маємо те, що сьогодні добровільними накопиченнями користується лише 9% від кількості застрахованих осіб. Тобто приблизно 1 мільйон. Це дуже мало, і це також недопрацювання влади, недостатня увага влади до розвитку добровільних накопичень", — розповіла Лазебна.

Вона нагадала, що наразі в Україні внески до Пенсійного фонду України платять 13 мільйонів українців, які працюють — на користь 11 мільйонів пенсіонерів.

"Можливо, у 2016 році ніхто не міг відповісти, чи правильне рішення про зниження єдиного соціального внеску вдвічі. Всі думали, що відбудеться детінізація, збільшення кількості робочих місць. Цього не сталося. Натомість ми маємо сьогодні два фактори: те, що недофінансовані соціальні фонди, там недостатньо коштів через це, і, крім того, ми спостерігаємо збільшення прибутків великого бізнесу, а кількість робочих місць не збільшилася", — зазначила очільниця Мінсоцполітики.

За її словами, планувалося, що ресурс від зниження ЄСВ буде спрямований на накопичувальну систему, тобто трансформується, на накопичувальні рахунки людей будуть відкладені певні кошти, але цього не сталося.

"У нас низькі пенсії у більшості людей, і безумовно це питання справедливості. Сьогодні в нас майже 60% пенсіонерів отримують пенсію нижче 3 тис. грн", — каже Марина Лазебна.

За інформацією Пенсійного фонду, станом на 1 січня 2021 року в Україні зареєстровано 11,1 млн пенсіонерів, із яких 2,7 млн — працюють.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів має намір припинити фінансування доставки пенсійних виплат працівниками "Укрпошти" з 1 вересня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua