• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У Нацбанку сказали, що найбільше загрожує економіці України

Найбільшими ризиками для української економіки є військова агресія Росії та зростання світових цін

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ключовими ризиками для економіки є ескалація Росією військового конфлікту та довший, ніж очікувалося раніше, ціновий сплеск у світі. Суттєва невизначеність стосовно ескалації військового конфлікту може бути чинником погіршення очікувань, зокрема інфляційних, та позначатися у відтермінуванні інвестиційних рішень, що стримуватиме відновлення економіки", – сказав Ніколайчук.

Крім того, ризик є довшим, ніж передбачалося прогнозом, збереження високих цін на газ, а також подорожчання продовольства у світі. На думку НБУ, ці фактори через вторинні ефекти можуть призвести до "охоплення інфляцією" дедалі ширшого спектра товарів та послуг.

Крім того, триваліший сплеск інфляції в країнах Центрально-Східної Європи може створювати тиск на внутрішні ціни в Україні.

За словами Ніколайчука, економічні наслідки розповсюдження нових варіантів коронавірусу невизначені, проте, ймовірніше, вони призведуть до стагфляційних процесів у глобальній економіці через логістичні та виробничі проблеми.

Як повідомляла "ДС", раніше Світовий банк спрогнозував зростання економіки України у 2021 р. на рівні 3,8% після падіння у 2020 на 4% через пандемію коронавірусу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua