• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

У Німеччині розглядають питання залучення України до сертифікації "Північного потоку-2"

Федеральне агентство з мереж Німеччини поки не прийняло рішення у звʼязку із запитом України про її залучення до процесу сертифікації газогону "Північний потік-2"

"Північний потік-2"
"Північний потік-2" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прессекретар агентства Фіт Вульф, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс".

"Рішення про запит на залучення наразі не ухвалене. Дата рішення не визначена", — зазначив Вульф.

Нагадаємо, 10 вересня російський газовий монополіст "Газпром" оголосив про завершення будівництва "Північного потоку-2". Згодом повідомлялось, що у Німеччині розпочали процес сертифікації газопроводу. Одразу дві українські державні компанії — "Нафтогаз України" і Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ) — попросили долучити їх до цього. 

Голова енергетичного комітету Бундестагу Клаус Ернст вважає, що Україна не повинна брати участь у сертифікації "Північного потоку-2". За його словами, її єдиним завданням є оплата рахунків за газ.

Як писала "ДС", процес сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2" продовжується. Найближчим часом очікується ухвалення рішення про участь компанії "Оператор ГТС України" у цьому процесі.

У свою чергу Росія вважає, що в питанні запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2" останнє слово буде за Німеччиною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua