• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Єрмака відзвітували, скільки облгаззбутів оштрафували за завищені ціни на газ

За результатами перевірок Антимонопольного комітету України 18 облгаззбутів у 15 областях вже отримали штрафи за зловживання монопольним становищем на ринку газу на суму 380 мільйонів гривень

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступник керівника Офісу президента України Юлія Свириденко під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Платіжка", передає "ДС" з посиланням на пресслужбу ОПУ.

За її словами, у структурі ринку газу для населення близько 76% займають природні монополії – газзбути, які почасти є представниками однієї групи. Ще 7-8% займає група компаній НАК "Нафтогаз України" та решта підприємств.

"Збутові компанії, які історично були природними монополіями, почали зловживати своїм домінуючим положенням у розрізі регіонів і встановлювати маржу від 25% до 44% у порівнянні з ціною, яку пропонував НАК "Нафтогаз" як державна компанія", – сказала Свириденко.

Ще одна причина збільшення сум у платіжках за газ, зазначила заступниця голови ОП, полягає в тому, що споживачі недостатньо активно змінюють постачальника газу на того, який пропонує вигідніші умови. Монополісти зі свого боку створюють штучні бар’єри для такого переходу споживачів від одного постачальника до іншого, зокрема, у квитанціях навмисне не вказуються всі необхідні реквізити.

При цьому вона нагадала, що із серпня 2020 року в країні запрацював ринок газу для населення, і споживачі вже мають право обирати постачальника, мають право змінювати постачальника.

Нагадаємо, раніше АМКУ відкрив справи проти шести газзбутів за ознаками зловживання монопольним становищем при формуванні ціни на газ.

Як писала "ДС", 18 січня Кабмін ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр. 19 січня НКРЕКП встановила граничний тариф на розподіл газу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua