• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Україна може розраховувати на два транші МВФ, — Нацбанк

Україна може розраховувати на два транші Міжнародного валютного фонду з огляду на більш тривалий процес переговорів

Україна може розраховувати на два транші МВФ
Україна може розраховувати на два транші МВФ
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко в інтервʼю агентству "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Головним припущенням нашого макропрогнозу залишається продовження співпраці з МВФ. З огляду на більш тривалий перебіг переговорів, ми можемо орієнтуватися на два транші", — зазначив Шевченко.

Він висловив сподівання, що Верховна Рада, повернувшись до звичайного режиму роботи, ухвалить всі необхідні для продовження співпраці з МВФ закони.

"Наразі навіть у разі зниження обсягів (хоча я не готовий говорити про обсяги) немає нічого загрозливого. Ці кошти можуть бути заміщені розміщенням євробондів. Ми ж із вами знаємо, що МВФ — це насамперед не про гроші, а про довіру до країни. Це потужний сигнал інвесторам", — запевняє очільник НБУ.

Водночас Кирило Шевченко наголосив, що Нацбанк не фінансуватиме дефіцит держбюджету в разі відсутності фінансування.

"Уже був минулий рік, коли було дуже багато спекуляцій на цю тему. Я можу тільки знову процитувати улюблену статтю закону про НБУ №54: "Національний банк не фінансує дефіцит державного бюджету". Ні НБУ, ні я не плануємо відступати від цього пункту", — зазначив Шевченко.

Як писала "ДС", за словами міністра фінансів Сергія Марченка, найближчими двома місяцями Україна і Міжнародний валютний фонд можуть дійти згоди на робочому рівні про надання кредиту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua