• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна дотрималася обіцянки про постачання газу Молдові

Молдова, яка через енергетичну кризу оголосила режим НП, отримала від України та Румунії газ у борг

Україна дотрималася обіцянки про постачання газу Молдові;
Україна дотрималася обіцянки про постачання газу Молдові;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у прес-службі "Молдоватрансгазу" на сторінці у Facebook, передає "ДС".

"Україна надала у борг природний газ для балансування нашої газотранспортної системи, і Республіка Молдова зможе використовувати надані ресурси до 31 жовтня 2021 року. Румунія також надала свою підтримку та істотну допомогу в обслуговуванні системи передачі природного газу нашої країни. Цей борг буде повернено, коли в Республіці Молдова буде необхідна кількість газу для забезпечення безперервної передачі та обсягів для внутрішнього споживання", — пише пресцентр.

Кількість поставленого газу не уточнюється, але, за даними ЗМІ, це 16 млн кубів.

Нагадаємо, на початку жовтня "Молдовагаз" продовжив контракт із "Газпромом" на постачання газу лише на місяць, і тепер змушений закуповувати газ за індексною ціною — $800 за тисячу кубометрів. Вже 6 жовтня компанія попросила споживачів скоротити витрати газу, оскільки країна споживає більше, ніж імпортує.

Як писала "ДС", 13 жовтня Національна комісія з надзвичайних ситуацій Молдови оголосила режим підвищеної готовності у газовому секторі.

Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця анонсувала оголошення в країні надзвичайного стану в галузі енергетики.

За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, НАК "Нафтогаз" підписав із молдавською Energocom рамкову угоду про постачання 700 млн кубів газу у разі потреби.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua