• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Українця збільшили середній розмір лікарняного

В Україні середній розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду соціального страхування зріс на 15,9% — до 365,26 грн у розрахунку на день

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Фонду, передає "ДС".

"За оперативними підсумками І кварталу 2021 року ріст середньоденної допомоги у порівнянні з тим же періодом минулого року склав 15,9%. Загалом у січні-березні Фонд прийняв на фінансування лікарняні на суму понад 4 млрд гривень. Це на 1,4 млрд гривень, або 51,8% більше, ніж у січні-березні 2020 року", — йдеться у повідомленні.

Водночас у ФСС додали, що з початку року обсяг надходжень частки від ЄСВ на рахунок Фонду щомісяця не покриває потребу у видатках відомства за той же період.

"Так, у І кварталі на рахунок Фонду надійшло 6,85 млрд грн частки від ЄСВ, потреба у видатках за той же період без врахування заборгованості на початок року склала 8,27 млрд грн, з яких 7,78 млрд грн — видатки на лікарняні, декретні та страхові виплати потерпілим на виробництві", — пояснили у фонді.

Як зазначається, суттєве зростання потреби у видатках за лікарняними листками спостерігається з осені минулого року та пов'язане із: захворюванням українців на COVID-19, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, сезонним підвищенням захворюваності, випадками загострення хвороб через заборону планових госпіталізацій, відсутність або менші обсяги проходження реабілітаційного лікування на базі санаторно-курортних закладів.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада підтримала законопроєкт №5187 "Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування" щодо соціального захисту в разі настання тимчасової непрацездатності", який відновлює виплату лікарняних.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua