• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У найближчі 7 років Україна збільшить потужності АЕС на три енергоблоки, — замглави ОП Шурма

Заступник глави Офісу Президента Ростислав Шурма, який відповідає за розвиток економіки, упевнений, що Україна змогла стабілізувати ситуацію на енергетичному ринку, попри складну ситуацію у світі та політичний тиск з боку певних сил усередині країни.

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтерв'ю Forbes.

"У світі ситуація непроста. Усі бачать рівень цін на природний газ у Європі. Навіть найрозвиненіші країни зіткнулися з перебоями в електропостачанні, колосальним зростанням тарифів на енергетичні ресурси для промисловості та населення. Зупиняються цілі індустрії. Ми змогли стабілізувати ситуацію, попри те, що певні політичні сили говорили, що скоро настане колапс і не буде ні світла, ні тепла, ми розуміємо, як пройти цю зиму, всупереч тому, що у нас поки що дуже низький запас вугілля на складах і є агресивні дії з боку країни-агресора з блокування доставки вугілля залізничним транспортом", — зазначив Шурма.

За його словами, завдання держави – не самостійно закуповувати це вугілля, а створити умови та стимули для приватних та державних компаній закуповувати це вугілля на ринкових засадах. І втручатися лише у тому випадку, якщо виникає ризик енергетичної безпеки країни.

Крім того, за словами заступника голови ОП, одним із перспективних напрямків є "зелена" енергетика. "У світі відбувається велика зелена трансформація. 70% усіх інвестицій в енергетику у світі — це інвестиції в зелену енергію. Ми не можемо бути винятком. Необхідно замістити брудну вугільну генерацію відновлюваними джерелами енергії. Другий компонент генерації — розвиток атомної енергетики. Наші цілі на найближчі сім років – збільшити атомні потужності на три енергоблоки", – додав він.

"Завдання держави – створити зрозумілі правила гри для того, щоб сотні інвесторів зайшли та будували нові потужності в Україні. Як у генерації, так і у споживанні. Жодні податкові преференції для цієї галузі не потрібні", — зазначив чиновник.

За словами Шурми, пріоритетом є також зниження енергоємності економіки. "Енергоємність нашої економіки втричі вища, ніж будь-яка розвинена країна. Тому ми й запускаємо "Велику термомодернізацію" і починатимемо планове заміщення споживання дефіцитного газу на електроенергію, яку ми можемо виробляти без імпортного ресурсу. Наша мета – термомодернізувати кожен будинок. На підконтрольній території України понад 180 000 багатоповерхових будинків.Перші 20 000 неефективних будинків дадуть найбільший ефект.З них ми і почнемо.Завдання: вийти на темп до 20 000 багатоповерхівок на рік За 2022 рік ми хочемо модернізувати 5000 будинків і поступово збільшувати цифру. програма на 7-10 років", — наголосив Шурма.

За його словами, окрім вирішення основного завдання: скорочення споживання природного газу, здобуття енергетичної незалежності та покращення торговельного балансу, у ВП хочуть створити додаткові робочі місця, збільшити місцеве виробництво матеріалів на кшталт утеплювачів, електрокотлів, індивідуальних теплових пунктів, оздоблювальних матеріалів, вікон.

"Жоден виробник, який може інвестувати у будівництво фабрики чи заводу, не робитиме це заради програми на один рік. Вони повинні бачити, що це довгострокова та прогнозована програма. І ми це зробимо, давши зрозуміти, що потрібно збільшити та навчити штат монтажників, наприклад, з 200 до 3000; що потрібно побудувати ще, наприклад, сім заводів", — сказав Шурма.

    Реклама на dsnews.ua