• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Мінфіні озвучили подробиці отриманого кредиту від Євросоюзу в розмірі 600 млн євро

Реклама на dsnews.ua

Кошти в розмірі 600 мільйонів євро, отримані Україною в рамках програми макрофінансової допомоги Євросоюзу, надані у вигляді довгострокової позики під процентну ставку 0,125% з терміном погашення в червні 2035 року

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства фінансів України, передає "ДС".

Як відзначили в пресслужбі, для надання траншу Європейська комісія здійснила розміщення власних облігацій з негативною прибутковістю -0,143%, завдяки чому після відрахувань комісій за випуск, Україна фактично отримала 623,5 млн євро.

Зазначені кошти отримані Україною згідно з Меморандумом про взаєморозуміння та Кредитної угоди ЄС (щодо макрофінансової допомоги ЄС на суму до 1,2 млрд євро), укладених 23 липня 2020 року в Брюсселі.

"В даний час в Україні триває робота по виконанню відповідних, визначених згаданим Меморандумом, зобов'язань для отримання 2-го траншу (600 млн євро) шляхом реалізації структурних реформ", — йдеться в повідомленні.

На сьогодні загальна сума пільгової кредитної допомоги ЄС, отриманої Україною в рамках реалізації протягом 2014-2020 років п'яти програм макрофінансової допомоги, досягла 4,41 млрд євро.

Як повідомляла "ДС", 14 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію меморандуму і кредитної угоди між Україною і Євросоюзом про отримання макрофінансової допомоги ЄС на суму до 1,2 млрд євро.

    Реклама на dsnews.ua