• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

В НБУ анонсували скасування обмежень на купівлю валюти: Названа дата

Реклама на dsnews.ua
З 5 листопада будуть зняті обмеження на купівлю валюти та банківських металів для фізичних осіб

Про це повідомляється на сайті Нацбанку, інформує "ДС".

Зазначено, що НБУ з 5 листопада скасовує обмеження на купівлю іноземної валюти та банківських металів фізичними особами через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу, встановлене в еквіваленті 150 тисяч гривень в день.

Також припиняє діяти вимога про подання фізособами в банках документів, що підтверджують підстави для купівлі безготівкової іноземної валюти. За оцінками НБУ, ці послаблення не зроблять істотного впливу на валютний ринок, оскільки переважна більшість операцій фізосіб з купівлі валюти здійснюється на суми до 150 тисяч гривень, а загальні обсяги купівлі та продажу валюти населенням на сьогодні є співмірними.

Крім цього в НБУ нагадали, що чиста купівля валюти банком на міжбанківському валютному ринку в цьому році складає майже 4 мільярди доларів, а міжнародні резерви протягом останніх місяців зберігаються на рівні 21-22 мільярда доларів.

Також повідомляється, що в НБУ не бачать підстав для посилення тиску на гривню в результаті дії психологічних факторів, оскільки інфляційні і девальваційні очікування українців продовжують поліпшуватися.

У прес-службі зазначили, що Нацбанк продовжить валютну лібералізацію у відповідності з темпами поліпшення макроекономічних умов і з урахуванням швидкості прийняття та імплементації пакету законів щодо попередження непродуктивного відтоку капіталу з країни, зокрема, законопроекту про протидію BEPS - виведення прибутку з-під оподаткування.

    Реклама на dsnews.ua