• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

В Україні "сірий" бізнес ніхто не перевіряє

Реклама на dsnews.ua
Найбільші світові бренди скаржаться на несправедливість формування плану перевірок фіскальними органами

Про це під час Круглого столу: "Кешбек - детінізація торгівлі і стимул захист прав споживачів" заявив представник компанії "Соні Україна" Олег Кисельов.

"В Україні зараз склалася унікальна ситуація, коли "білий" бізнес перебуває під колосальним тиском перевірок ГФС, Госпродпотребслужбы та інших контролюючих органів, а "сірий" бізнес, якщо його можна назвати бізнесом, чомусь цих всіх перевірок уникає. Насамперед мова йде про інтернет-торгівлі. Це питання є дуже болючим", - заявив Олег Кисельов.

На його думку, держава практично не контролює в країні інтернет-торгівлю.

"Ця безконтрольність породжує масові зловживання, причому досить серйозні. В тому числі з-за особливостей норм чинного законодавства, підприємцям певних форм юридичної власності, зокрема ФОПам, не потрібно вести облік товару, який вони продають, не потрібно вести розрахунково-касове обслуговування. І вони його не ведуть, хоча продають товарів на десятки мільйонів гривень", - обурений ситуацією, що склалася Олег Кисельов.

Експерт впевнений, що вирішити цю проблему можна дуже швидко, прийнявши законопроект "Про внесення змін у Податковий кодекс України та Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" розроблений Міністерством фінансів України. Він покликаний, зокрема, зобов'язати продавців складної побутової техніки в обов'язковому порядку видавати фіскальні чеки покупцеві.

"Закон про кешбеке зробить ринок білим. Але держава повинна прийняти рішення контролювати дотримання правил торгівлі в нашій країні, а також перевіряти і штрафувати їх порушників", - резюмував Олег Кисельов.

Олег Кисельов так само озвучив важливу проблему для ринку електронної комерції - не можливість ідентифікувати суб'єкта провідного торгівлю, так як сам продавець не вказує дані ні на сайті ні в розрахункових документах. Закон повинен мати чіткі механізми покарання за таку діяльність.

    Реклама на dsnews.ua