• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

В Україні зросли граничні ціни на бензин і дизельне пальне

Середню вартість одного літра бензинів на українських АЗС становить 26,64 грн/л, а літра дизпалива — 22,55 грн/л

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило Міністерство економіки на підставі розрахунків НАК "Нафтогаз України", інформує "ДС".

З урахуванням максимальної торговельної націнки, яка за постановою Кабміну не має бути більш як 5 грн/л на бензин і 7 грн/л на дизпаливо, гранична вартість бензину становить 31,64 грн/л, дизпалива — 29,55 грн/л.

Як відомо, в середині травня Кабмін вніс зміни до держрегулювання цін на автомобільні бензини та дизпаливо, які реалізуються через мережу автозаправних станцій. 14 травня уряд ухвалив постанову, якою запроваджується граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива (7 грн/літр) і бензину (5 грн/літр).

Мережі автозаправних комплексів WOG та ОККО заявили, що припиняють реалізацію преміального пального у зв’язку з постановою, яка передбачає запровадження тимчасового державного регулювання цін на пальне. Мінекономіки зі свого боку заявило, що постанова Кабміну щодо встановлення максимальної торгівельної надбавки на бензин та дизельне паливо не стосується преміального пального.

Мережі АЗС відновили продаж преміального палива після розʼяснення Мінекономіки, що гранична торговельна надбавка не стосується брендових бензинів і дизпалива.

В Офісі президента заявили, що запровадження держрегулювання на ринку пального — вимушений для нецивілізованого ринку захід, а зняття з продажу брендового пального — демонстрація монопольної змови.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua