• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Замість Росії: Угорщина та Словаччина "розрахувалися" за транзит російської нафти через Україну

Угорська нафтогазова компанія MOL і словацька Slovnaft сплатили збори за транзит російської нафти нафтопроводом "Дружба" через Україну і очікують на поновлення постачань найближчими днями

Угорщина та Словаччина "розрахувалися" за транзит російської нафти
Угорщина та Словаччина "розрахувалися" за транзит російської нафти / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Slovnaft, передає "ДС".

"Українська транспортна компанія позитивно відреагувала на пропозицію Slovnaft та MOL сплатити транзитні збори за транспортування нафти південною гілкою нафтопроводу "Дружба", – зазначили в компанії.

Там уточнили, що з таким вирішенням проблеми зупинки транспортування нафтопроводом "Дружба" погодилася і російська сторона.

Slovnaft вже здійснила оплату за транзит і очікує, що на підставі цього постачання нафти відновиться найближчими днями.

Угорська MOL також переказала оплату за використання української ділянки для транспортування російської нафти, повідомляє видання Bloomberg із посиланням на заяву компанії.

"MOL провела переговори з українською та російською сторонами про відновлення транспортування трубопроводом "Дружба", – зазначили в пресслужбі компанії.

Нагадаємо, 9 серпня Росія призупинила експорт нафти південною частиною нафтопроводу "Дружба", якою нафту отримують Угорщина, Словаччина та Чехія.

Зупинку транспортування нафти в російській компанії пояснили нібито проблемою з оплатою за транзит у банку через набрання чинності сьомого пакету санкцій.

Нафтогаз 8 серпня повідомив, що АТ "Укртранснафта" працює у штатному режимі в умовах воєнного стану.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua