• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Єврокомісія ознайомилася із позицією України щодо газового контракту РФ та Угорщини

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва щодо контракту на поставки російського газу в Угорщину в обхід України

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це 28 вересня повідомив представник Європейської комісії в Брюсселі, інформує "ДС".

"Комісар Сімсон вислухала думку міністра і пояснила йому роль Комісії в оцінці такого контракту відповідно до законодавства ЄС про безпеку поставок. Комісар Сімсон також підтвердила добре відому позицію Комісії про те, що в ЄС вважають Україну надійною транзитною країною", — зазначив представник ЄК, слова якого наводить "Європейська правда".

Єврокомісар під час зустрічі с Галущенком підкреслила важливість поточних реформ, що проводяться в Україні "як на оптовому ринку електричної енергії, так і газу".

Як писала "ДС", 27 вересня Росія та Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС вже заявив, що новий газовий контракт між Росією та Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" територією України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. В МЗС, зокрема, заявили, що Україна буде наполягати на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичну безпеку Європи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua