• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Юрій Вітренко порушив законодавство при підготовці рішень про незадовільну роботу "Укргідроенерго" і "Нафтогазу", - експерт

Юрій Вітренко перебуваючи на посаді виконуючого обов’язки міністра енергетики власноруч в авральному порядку готував зміни до проєктів актів Кабінету Міністрів, які дозволили визнати роботу наглядової ради НАК "Нафтогаз" і ПрАТ "Укргідроенерго" незадовільною

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич в блозі на Цензор.Нет.

Він розповів що проєкт розпорядження Кабінету Міністрів № 400 від 28 квітня 2021 року "Питання річних загальних зборів приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго", яким роботу наглядової ради та виконавчого органу товариства у 2020 році визнано незадовільною, розробляло не Міністерство енергетики, а Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

В середині квітня Мінекономіки спрямувало цей проєкт на розгляд Міністерства фінансів, Міненерго, Міністерства цифрової трансформації, Національного агентства з питань запобігання корупції і Державної аудиторської служби.

У першій редакції документу взагалі не йшлося про визнання незадовільною роботи наглядової ради чи виконавчого органу "Укргідроенерго", а лише пропонувалося затвердити фінансову звітність компанії, розподіл її чистого прибутку за 2020 рік та розмір річних дивідендів.

І саме в такій редакції цей документ завізували профільні директори департаментів Міненерго, а Юрій Вітренко 27 квітня направив до Мінекономіки листа зі своїм підписом про те, що Міністерство енергетики розглянуло проєкт розпорядження у вказаній редакції і "погоджує його без зауважень".

Але за добу в.о. міністра раптом кардинально змінив думку і вранці 28 квітня почав готувати доповнення до листа, який надіслав до Мінекономіки напередодні, в яких вже пропонує визнати роботу наглядової ради "Укргідроенерго" незадовільною.

"За словами обізнаних співробітників Міненерго, фактично цей документ він писав власноруч, бо директори департаментів міністерства відмовилася візувати ці необґрунтовані доповнення, до того ж в авральному режимі", — пише Дмитро Марунич.

Нові пропозиції до проєкту розпорядження уряду Юрій Вітренко надіслав до Мінекономіки в 11:03 28 квітня за кілька годин до того, як уряд це рішення затвердив.

"І якимось дивним чином ці пропозиції уряд миттєво вносить до фінальної редакції свого розпорядження. При тому, що на момент, коли Вітренко надсилав його до Мінекономіки, вже розпочалися засідання урядового комітету, на яких розглядаються проєкти рішень Кабміну. Тобто реально опрацювати ці пропозиції не могли фізично", — наголошує експерт.

Він підкреслює, що якщо ця історія дійде до судів, то інформація про відсутність необхідних віз і спосіб внесення змін до проєкту розпорядження стане беззаперечним аргументом щодо порушень при підготовці рішень уряду.

За інформацією Дмитра Марунича, в ситуації з "Нафтогазом" все відбувалося майже за такою ж схемою: попереднє погодження проєкту рішення уряду з боку Мінекономіки без зауважень, а потім – раптова зміна позиції.

    Реклама на dsnews.ua