• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Сергій Вязмікін: Пошук у Google зазнав значних змін завдяки впровадженню штучного інтелекту

За останні роки пошук у Google зазнав значних змін, багато в чому завдяки впровадженню штучного інтелекту (ШІ)

Реклама на dsnews.ua

Як зазначає IT-експерт Сергій Вязмікін, який спеціалізується на SEO та інструментах пошуку, технологічні досягнення в галузі машинного навчання та обробки природної мови дозволили Google покращити точність та ефективність пошуку, зробивши його більш інтуїтивним та персоналізованим.

За словами Сергія Вязмікіна, однією з ключових подій в історії пошукових систем стало запровадження алгоритму BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) у 2019 році. BERT дозволив Google краще розуміти контекст запитів користувачів, враховуючи не лише окремі слова, а й їхній взаємозв'язок у реченні. Це призвело до значного покращення якості результатів пошуку, особливо для складних та довгих запитів, де значення окремих слів залежить від контексту.

"До впровадження ШІ пошукові системи в основному орієнтувалися на ключові слова. Однак люди часто формулюють запити природною мовою, використовуючи повні пропозиції та питання. Завдяки технологіям ШІ, таким як BERT і пізніші моделі, Google став краще розуміти складні запити природною мовою. Тепер користувачі можуть ставити запитання так, як вони б поставили їх людині, і отримувати більш релевантні результати", — каже IT-експерт.

Як зазначив Сергій Вязмікін , ІІ також дозволив Google значно покращити персоналізацію результатів пошуку. Алгоритми машинного навчання аналізують поведінку користувача, його переваги та історію пошуку, щоб надати найбільш релевантні результати. Це особливо корисно в контексті локального пошуку, де результати адаптуються до географічного положення користувача. Наприклад, запит "кафе поруч зі мною в Монако" тепер дає більш точні результати, враховуючи не тільки місцезнаходження, а й уподобання користувача.

З розвитком ШІ Google зміг краще боротися з дезінформацією та неякісним контентом. Алгоритми машинного навчання допомагають оцінювати достовірність та авторитетність джерел, знижуючи ймовірність попадання недостовірної інформації до топ результатів пошуку. Це особливо важливо в епоху фейкових новин і інформації, коли користувачі потребують перевірених і надійних даних.

Одним із цікавих напрямків, де ШІ знайшов застосування, став візуальний пошук. За допомогою таких інструментів, як Google Lens, користувачі можуть шукати інформацію, використовуючи фотографії та зображення. Наприклад, достатньо сфотографувати рослину, щоб дізнатися її назву, або відсканувати текст, щоб отримати його переклад. Ця функція стала можливою завдяки технологіям комп'ютерного зору та глибокого навчання", – пояснює Сергій Вязмікін.

За останні роки пошук у Google зазнав значних змін завдяки впровадженню штучного інтелекту. Технології ШІ покращили розуміння природної мови, підвищили точність і релевантність результатів, уможливили візуальний та голосовий пошук, а також покращили загальний користувальницький досвід. Ці зміни не тільки підвищили якість пошуку, але й зробили його зручнішим та інтуїтивнішим для користувачів по всьому світу. У майбутньому очікуться ще більш захоплюючі та інноваційні зміни, які продовжать трансформувати способи пошуку інформації в інтернеті.

    Реклама на dsnews.ua