• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Альона Андронікова: Не існує "чоловічих" чи "жіночих" сфер бізнесу. Успіх визначається професіоналізмом

Журнал "Власть денег" оголосив переможців рейтингу "ТОП-25 найуспішніших жінок українського бізнесу". Ми поговорили з переможницею в номінації "Лідер трансформації" Group СЕО Moneyveo Альоною Андроніковою про інноваційні підходи в бізнесі, побудову digital-стратегії та управління компанією під час економічних потрясінь

Group СЕО Moneyveo Алена Андроникова
Group СЕО Moneyveo Алена Андроникова
Реклама на dsnews.ua

- Які інноваційні підходи ви використовуєте в своєму бізнесі?

- У своїй діяльності ми в Moneyveo використовуємо триангулярне бачення. Досягати результатів нам допомагає фокусування одночасно на трьох елементах — стратегії, екосистемі і потребах клієнтів.

Наша стратегія полягає в тому, щоб створити максимально комфортний для клієнта маркетплейс кредитних продуктів. Впевнена, що саме здатність команди генерувати свіжі ідеї визначає, чи буде компанія успішною. Інноваційність Moneyveo в першу чергу пов'язана з тим, що ця здатність закладена в наш корпоративний ген.

Ми будуємо екосистему за принципом Digital 360: впроваджуємо цифрові технології в усі напрямки бізнесу. Це стосується кредитного скорингу та антифроду, лідогенерації і маркетингу, власного UX/UI-агентства, хаба розробки і Research&Development, а також процесів з обслуговування клієнтів. І не забуваємо про розвиток співробітників через власний Education Lab.

Третім стовпом нашого триангулярного бачення є здатність чути клієнта і змінюватися разом з ним. Для цього ми виявляємо нові потреби користувачів і створюємо можливості для їх реалізації через додаткові продукти і сервіси.

Робота зі стратегією, екосистемою і потребами клієнтів дозволяє нам утримувати лідерство в сучасному динамічному середовищі.

Важливою умовою успіху зараз є трансформація системи управління і новий підхід до лідерства. Лінійний і децентралізований бізнес однозначно має перевагу перед класичним ієрархічним. Як мінімум тому, що дозволяє швидше приймати рішення і оперативніше реагувати на нові ввідні.

У Moneyveo я впровадила авторську гібридну систему корпоративного управління. Вона включає управління через кураторів, продакт-орієнтовані команди і взаємодію в матричній структурі. Також я дотримуюся принципу утримання максимально лінійної структури в компанії і роблю акцент не на посаді, а на ролі. Це особливо важливо для побудови ефективних продуктових команд.

- Які якості потрібні лідеру для того, щоб ефективно трансформувати бізнес-процеси?

- Сьогодні ставка робиться на хороші навички менеджменту за принципами agile та lean, а також на лідерство. Іноді потрібно не просто провести окремі зміни в компанії, а буквально розвернути бізнес-процеси на 180 градусів. Щоб це зробити, мені в нагоді стали уміння балансувати між якостями менеджера, лідера і підприємця.

І не варто забувати: щоб очолити зміни і керувати ними, потрібно мати незалежне мислення, а також навички формування зв'язків і побудови відносин. Важливо багато інвестувати у власний розвиток, мати здоровий, заснований на логіці оптимізм і в той же час бути готовим приймати сміливі рішення, нести за них відповідальність.

- Які навички вищих управлінців критично необхідні під час економічних потрясінь?

- Важливо прокачати в собі всі ключові навички: лідерство, управління змінами, емоційний інтелект і, звичайно ж, мотивацію.

Також зараз необхідно нарощувати крос-функціональні знання. Тобто постійно поглиблювати і розширювати свої професійні компетенції. Наприклад, у мене три вищі освіти і кожні два роки я проходжу додаткові курси. Таким чином мені вдається розширювати знання в суміжних областях. Це дозволяє нестандартно підходити до робочих завдань, аналізувати їх з різних ракурсів.

- Як ваша компанія вибудовує свою digital-стратегію?

- Ми впроваджуємо цифрові технології в ключові напрямки бізнесу. Сотні наших внутрішніх процесів оцифровані і автоматизовані. Digital присутній на всіх етапах: у скорингу, ризик-моделі, продажу, маркетингу, HR-процесах, внутрішньому навчанні та інших.

До того ж в роботі ми керуємося в першу чергу концепціями mobile first і cloud first — тобто мобільність і хмарність. Наші співробітники мають доступ до «робочого місця» з будь-якої точки світу в будь-який час доби. При цьому ми забезпечуємо їм необхідний рівень інформаційної безпеки. А вся наша IT-архітектура спроєктована і розвивається на хмарних технологіях з фокусом на мобільні пристрої і вебдодатки, до яких можна організувати доступ, де б ви не знаходилися.

В цілому digital-стратегія Moneyveo спрямована на максимальну автоматизацію і мобільність бізнес-процесів, а також на гнучкість (agility) в управлінні. Тут я хотіла б нагадати слова фінансового блогера Кріса Скіннера. Він сказав, що діджитал — це не тільки автоматизація, робота з онлайн-каналами лідогенерації, боти та інші проєкти. Це також трансформація бізнес-культури. І ми в компанії проповідуємо таку культуру.

- Ви працюєте в сфері, яка традиційно вважається "чоловічою", але змогли побудувати успішну кар'єру. З якими труднощами вам довелося зіткнутися на шляху до успіху? Як вдалося їх подолати?

- Я впевнена, що не існує ніяких "чоловічих" чи "жіночих" сфер, крім найбільш фізично ємних. Успіх визначає насамперед професіоналізм. А він ніяк не залежить від гендеру. Я б навіть сказала так: бізнес — як водіння. Не має значення, жінка або чоловік за кермом — водій повинен знати правила, слідувати до своєї мети і отримувати задоволення від подорожі.

Власне, долати труднощі на шляху до успіху допомагають глибокі навички в професії, цілеспрямованість, почуття драйву і задоволення від того, що створюєш щось нове. Але в бізнесі, на відміну від водіння, важливо експериментувати.

    Реклама на dsnews.ua