• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

До "Єдиної Росії" "Слузі народу" ще копати і копати - інтерв'ю з політологом Денисом Богушем

Про те, в якому напрямку рухатиметься нинішня партія влади після переформатування керівних органів, чи нагадує "Слуга народу" КПРС та як розвиватиметься скандал з виключеним з рядів партії Дубинського, "ДС" поговорила з політтехнологом Денисом Богушем

Денис Богуш
Денис Богуш / facebook.com/svobodnaya.academy/
Реклама на dsnews.ua

"ДС" Відкриваючи з'їзд слуг Зеленський сказав, що гряде очистка рядів партіїї від випадкових попутників, і що голосувати за важливі ініціативи має вся фракція. Чи будуть тепер незгодних виганяти з фракції?

Д.Б. Там же взагалі всі випадкові люди. Вони ж і набирали таких випадкових. Тобто це були люди, які точно не мали досвіду в політиці, отже, всі вони були випадкові. Те, що вони зараз чогось навчилися і почали висловлювати якусь свою точку зору — це інша історія. А тепер, якщо ти не згоден з лінією партії, яка на сьогодні до кінця не зрозуміла, тебе можуть викинути. Отака у них зараз логіка.

"ДС" Новообрана політрада буде реально керувати партією, чи це зібрання весільних генералів, які будуть затверджувати спущені з Офісу президента рішення? 

Д.Б. Я думаю, що вони самі не знають, як це буде працювати. Тобто відповідь на це питання сьогодні ніхто вам не скаже.

"ДС" За підсумками зʼїзду можна почути багато оцінок про те, що "Слуга народу" все більше нагадує "Єдину Росію", а то й КПРС. Це стараються недоброзичливці Зеленського, чи якась правда тут є?

Д.Б. До "Єдиної Росії" "Слузі народу" ще копати і копати. Тому що є тільки центральні органи і депутати. Регіональних органів взагалі немає і не існує. Тобто це не схоже на партію. Є якісь люди, на одних виборах – це були одні люди , на інших виборах – інші. Отже ті, що пройшли на рейтингу Зеленського в Раду, це єдине, що у них є. А на регіональному рівні від "Слуги народу" немає жодного мера міста обласного центру. Жодної області нема, де більшість місцевої влади підконтрольна "Слузі народу" і виробляє стратегію розвитку регіону й інші важливі питання.

У цій ситуації вони не керують своїми партійними осередками, тому це точно не схоже на "Єдину Росію". Тому що в "Єдиній Росії" на всіх рівнях був такий відбір кадрів, що порівнювати не можна. А тут всі випадкові люди зібралися, на рейтингу Зеленського зайшли в Раду, прийшли в "Парковий" , фешенебельну залу, яку зробив Янукович і думають, що вони партія і вирішують якісь питання.

Реклама на dsnews.ua

"ДС" Корнієнко озвучив формальну причину, чому в політраду не ввійшов Разумков. А якою може бути справжня причина його відсутності? Він продовжує відмеждовуватися від "слуг" і готує власний політичний проект? Чи можуть бути правдивими чутки про альянс з Гройсманом?

Д.Б. Я вважаю, що Разумков – єдиний, який мав якийсь політичний досвід до цього. Він як політик може бути важливим і сильним, його остерігається верхівка "Слуги народу" і тому вони й не включили його. Він, до речі, і не був у керівних органах партії, коли були місцеві вибори. Тобто він просто є членом партії. Взагалі, цікаво, чому Разумков прийшов на цей з'їзд, враховуючи, що він голова Верховної Ради і не належить до керівних органів партії.

"ДС" Кейс Дубинського — чи можна вважати успішним початок очищення від випадкових попутників? Про що говорить його заміна на Мотовиловця на чолі київської облорганізації партії?

Д.Б. По Дубінському – дуже цікава історія. Його спочатку ввели в керівний орган партії, а коли почався скандал, його зняли вже потім з голови партійної обласної організації. Це говорить, що вони не вчаться на своїх помилках. А на самому зʼїзді його ввели в керівні органи партії, хоча він вже був виключений з фракції у Раді. Чому? Тому що Дубінський у київській обласній організації, за яку він був відповідальний, заплатив за багатьох людей, або вони йому заплатили, щоб він допоміг стати їм депутатами різних рівнів у Київській області. Тому у нього є свої позиції, які йому довірили і він не хоче це втрачати. І взагалі вони роблять дуже дивні речі. Партбудівництво для "Слуги народу" — це постійне кидалово. Там всередині бардак, люди не розуміють політичних наслідків своїх вчинків.

    Реклама на dsnews.ua