• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Тетяна Андріанова: Корпоративна безпека — не суто чоловіча сфера, тут важливий розум, а не стать

Журнал "Власть денег" оголосив переможців рейтингу топ-25 найуспішніших жінок українського бізнесу. Ми поговорили з переможницею в номінації "Сила жінок" за досягнення в традиційно "чоловічій" сфері бізнесу — СЕО та головою комітету корпоративної безпеки "Октава Капітал" Тетяною Андріановою про її перемоги, плани на майбутнє і участь в співтоваристві Women in Security

СЕО і голова комітету корпоративної безпеки "Октава Капітал" Тетяна Андріанова
СЕО і голова комітету корпоративної безпеки "Октава Капітал" Тетяна Андріанова
Реклама на dsnews.ua

- Ви займаєтеся корпоративною безпекою, працюєте в сфері, яка традиційно вважається "чоловічою". Чи складно було побудувати кар'єру? Як вдалося перемогти труднощі?

- Відразу розвію міф про те, що корпоративна безпека — це чоловіча сфера. Справа в тому, що до певного часу існувала парадигма про те, що фахівець з корпоративної безпеки — це охоронець на вході. Однак поняття корпоративної безпеки набагато ширше. Це і економічна, і інформаційна, і кадрова, а також інші види безпеки. Тому тут питання не в фізичних властивостях фахівця, а в розумових якостях.

- У вас 20 років досвіду в сфері корпоративної безпеки, за цей час у вас було багато професійних перемог. Які досягнення ви вважаєте найголовнішими?

- В сфері корпоративної безпеки я більше 20 років, і починала будувати свою кар'єру з посади юриста. Будували ми функцію корпоративної безпеки методом проб і помилок, експериментували з різними моделями. Мною була свого часу запропонована і впроваджена функція корпоративної безпеки через комітетну модель. Таким чином, на сьогоднішній день діє комітетна система, яка через встановлення стандартів і політик в сфері корпоративної безпеки забезпечує стан захищеності бізнесу. І ця модель вже багато років показує себе ефективною.

- Як би ви хотіли реалізуватися в майбутньому, які ставите перед собою цілі?

- Ви знаєте, у мене по життю кілька ролей. Є особисті ролі — я жінка, я мати, я дружина. І по відношенню до кожної ролі у мене свої індивідуальні плани розвитку. У кар'єрному напрямку у мене також є кілька ролей. Я генеральний директор компанії "Октава Капітал", я очолюю комітет корпоративної безпеки групи "Октава" і є генеральним директором компанії Nota Group. Тому щодо кожного з напрямків у мене свої плани, цілі на кожен рік. Їх багато, тому виділю одну — в напрямку корпоративної безпеки у мене мета на 2021 рік — здати іспит Сertified Protection Professional. Це єдиний курс, який існує на міжнародному рівні по освіті у сфері корпоративної безпеки. Я ставлю собі за мету скласти цей іспит і впровадити всі інструменти в групі компаній "Октава".

Реклама на dsnews.ua

- Ви є координатором Глобальної ради Women in Security. Чому для вас було важливо приєднатися до цієї бізнес-спільноті?

- Women in Security при Аsis International — це спільнота жінок-професіоналок з різних країн світу. Для мене важливо було вступити в цю організацію, щоб перейняти їх досвід і поширити серед тих жінок, які в Україні реалізуються в цій сфері.

- Що ви порадите жінкам, які працюють в бізнесі, який традиційно вважається "чоловічим"?

- Я пораджу жінкам, які хочуть себе реалізувати в "чоловічих" сферах бізнесу, не боятися ламати стереотипи і сміливо йти до досягнення своєї мети.

    Реклама на dsnews.ua