• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Експерти назвали 7 причин їсти малину щодня

У літній сезон малина доступна для всіх, що дає змогу без проблем включати її у свій раціон — ця ягода має вражаючий поживний профіль, що робить її одним із найздоровіших продуктів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні видання Health, передає "ДС".

Містить багато поживних речовин: 100 г малини містить 23 міліграми вітаміну С. Згідно з даними Національного інституту здоров'я, ця кількість становить приблизно 30% від мінімальної денної норми вітаміну С для жінок. Вітамін С важливий для імунітету та здоров'я шкіри людини — він сприяє виробленню колагену та збільшує здатність організму спалювати жир.

Малина містить марганець, кальцій і вітамін К, які відіграють важливу роль у здоров'ї кісток. Також ягоди малини є джерелом вітаміну Е, вітамінів групи В, магнію, міді, заліза та калію.

Містить велику кількість клітковини: згідно з дослідженням Advanced Nutrition, малина є одним із найбагатших цільних харчових джерел харчових волокон, забезпечуючи 6,5 грамів на кожні 100 грамів — третину мінімальної денної норми.

Клітковина має низку переваг для здоров'я, зокрема:

  • сприяє схудненню
  • знижує рівень цукру в крові
  • підтримує гарне травлення

Клітковина малини також сприяє розмноженню корисних кишкових бактерій, а це позитивно впливає на організм людей, які страждають на ожиріння, метаболічний синдром, а також на інші хронічні захворювання кишківника.

Захищає від раку: антиоксиданти та протизапальні сполуки в малині можуть допомогти в профілактиці онкозахворювань. Деякі дані свідчать про те, що ці сполуки зменшують розмноження ракових клітин. Згідно з дослідженням, проведеним у 2016 році, малина є одним із небагатьох рослинних продуктів, що містить еллагітаніни та антоціани — ці фітохімічні речовини є антиоксидантами, що мають протиракові властивості.

Містить антивікові антиоксиданти: малина є джерелом антиоксидантів завдяки високому вмісту вітаміну С. Згідно з дослідженням, проведеним у Molecules 2015 року, більш високе споживання фруктів, багатих антиоксидантами, таких як малина, пов'язане з більш низьким ризиком хронічних захворювань, пов'язаних зі стресом. Ці захворювання включають серцево-судинні захворювання, рак та інші.

Практично не містить цукру: малина має найнижчий вміст цукру: лише 2,7 грама на 100 г. Для порівняння, у маленькому яблуці кількість цукру становить близько 13 г. Низький вміст цукру робить ці ягоди чудовим варіантом для людей, які хочуть звести споживання цукру до мінімуму.

Сприяє профілактиці діабету: вживання більшої кількості малини людьми, схильними до ризику діабету, знижує кількість інсуліну, необхідного для контролю цукру в крові. Рівень цукру в крові нижчий у тих, хто з'їдає на день дві чашки червоної малини, ніж у тих, хто її не їсть.

Покращує координацію, пам'ять та настрій: малина допомагає протистояти окислювальному стресу, дисбалансу між вільними радикалами, що пошкоджують клітини, і здатністю організму боротися з їхнім шкідливим впливом.

Оскільки окислювальний стрес є фактором ризику таких захворювань, як хвороби Альцгеймера та Паркінсона, малина є найкращим продуктом для підтримки мозку.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Scientific Reports, флавоноїди в ягодах допомагають поліпшити координацію, пам'ять та настрій. Ягоди малини допомагають підтримувати здоров'я мозку, видаляючи токсичні білки, пов'язані із дисфункцією мозку.

Як писала "ДС", вчені дійшли висновку, що доповнення раціону спортсменів кольоровими фруктами та овочами може покращити візуальний діапазон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua