• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

У Раді "завернули" прохання наступника Кернеса призначити вибори мера Харкова

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада не може розглянути питання про призначення позачергових виборів мера Харкова, оскільки Харківська міськрада направила неповний пакет необхідних документів

Про це стало відомо зі службової записки Управління ВР по звʼязках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Так, профільний комітет парламенту 5 січня доручив розглянути клопотання секретаря міськради Харкова Ігоря Терехова про призначення позачергових виборів міського голови. Однак Терехов не надіслав двох з трьох необхідних документів. Для розгляду питання бракує копії свідоцтва про смерть міського голови, завіреного печаткою міськради, а також рішення міськради про взяття до відома факту смерті міського голови.

"Згідно з пунктом 1 частини одинадцятої статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади у разі смерті — з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт", — пояснили у Верховній Раді.

У той же час, такого рішення на сесіях Харківської міськради не приймали. Єдине рішення, прийняте міськрадою після смерті мера, стосувалося увічнення його памʼяті. На сайті мерії міським головою значиться покійний Геннадій Кернес, зі смерті якого на цьому тижні минає 40 днів.

Як повідомляла "ДС", раніше до Верховної Ради надійшов лист секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова щодо призначення позачергових виборів міського голови обласного центру.

    Реклама на dsnews.ua