• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Феодалізм на Донеччині. Як із тих, хто живе в окупації, вичавлюють останні соки

У селах ОРДЛО розпочався тотальний перепис птиці, худоби та городів, а у містах — активна боротьба з неплатниками за послуги ЖКГ. Плюс різко злетіли ціни на цигарки

У селах ОРДЛО збирають відомості про те, скільки птахів, худоби та городів у населення, і отримані дані скрупульозно заносять у спеціальні "господарські книги"/lug-info.com
У селах ОРДЛО збирають відомості про те, скільки птахів, худоби та городів у населення, і отримані дані скрупульозно заносять у спеціальні "господарські книги"/lug-info.com
Реклама на dsnews.ua

В огляді "ДС" — головні події за останні сім днів, що відбулися на території окупованих районів Донбасу

Інформаційне напруження триває

Минулого тижня інформаційна напруга щодо можливого повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну аж ніяк не знизилася. Навпаки, провідні західні ЗМІ знову замайоріли картами зі стрілками, що позначали різні сценарії путінського наступу на нашу країну, а також називалися конкретні дати такої великої атаки Кремля. Словом, всі зусилля човникової дипломатії президента Франції Еммануеля Макрона, який відвідав із метою деескалації по черзі Москву та Київ, виявилися, схоже, марними.

У результаті і багатогодинне берлінське засідання 10 лютого політичних радників лідерів країн "нормандської четвірки" завершилося безрезультатно — заступник голови адміністрації Путіна Дмитро Козак просто палав невдоволенням, а радник канцлера Німеччини Йєнс Плетнер пішов нарешті вигулювати свого собаку. Відсутність результату — це для України швидше за плюс, ніж мінус: Київ, по суті, відмовився капітулювати перед Москвою в Нормандському форматі. За мовчазною згодою Вашингтона та фактичного нейтралітету Берліна та Парижа.

Але водночас такий поворот лише підвищив ймовірність військового божевілля Кремля, який з приводу свіжих публікацій в американській та європейській пресі відмовляється вустами МЗС РФ: "західні медіа обслуговують політичне замовлення своїх урядів, скоординовано тиражуючи недостовірну інформацію, беручи участь у повномасштабній інформаційній війні". Що ж до підготовки до реальної повномасштабної війни проти України, офіційна позиція Москви залишається незмінною — не було такого, і не буде.

Моноспектакль "віщуна" Пушиліна

Дозволено трохи відверто говорити лише кремлівським блазням, у команді яких знову активно заграли ватажка російської окупаційної адміністрації в ОРДО Пушилина. Останній 11 лютого організував в окупованому Донецьку велику прес-конференцію, що перетворилася на своєрідну моновиставу її "прогнозів" та інших "віщувань".

Реклама на dsnews.ua

Головний пушилінський лейтмотив був дуже очікуваний: "Я не виключаю, що Україна може напасти будь-якої миті. Все для цього в України вже готове. Ситуація напружена до межі. Україна переходить у наступ і використовує всю зброю, яка завозилася". А щоб до слів донецького гауляйтера Кремля поставилося серйозно хоча б місцеве населення, у день прес-конференції з ОРДО знову прокотилася хвиля лжемінувань.

Схоже вже спостерігалося тижнем раніше, коли 2 лютого надійшли анонімні повідомлення про замінування практично всіх вишів та шкіл Донецька, Макіївки, Горлівки, Єнакієвого, Жданівки, Кіровського, Іловайська, Докучаєвська, Харцизька та Новоазовська. Цього разу масштаби телефонного тероризму були меншими — всього "замінували" 17 об'єктів і лише у Донецьку та Горлівці. Втім, все це також супроводжувалося загальною евакуацією і виєм сирен, хоча ніде бомб знову-таки не знайшли.

Що ж до інших фантазій Пушиліна, то він зажадав у якомусь майбутньому "бачити врешті-решт Україну в рамках союзної держави з Росією та Білоруссю". Втім, у найбільш актуальних прогнозах, наприклад, у частині визнання РФ квазіреспублік або офіційних поставок в ОРДЛО російської зброї, його категоричність різко зникла. "Яка ймовірність прийняття того чи іншого рішення з одного або другого питання, я б тут не будував поки що прогнозів. Тому що це залежить від безлічі факторів і від ситуації, яка змінюється щодня", — невпевнено резюмував ватажок російської окупаційної адміністрацій у Донецьку. І всім стало зрозуміло, що чітких методичок з Москви на ці злободенні теми у нього немає.

"Покращення" вже сьогодні

Примітно, що Пушилін на своєму двогодинному шоу зовсім не згадував про поточні суто життєві проблеми в ОРДО, хоча їх накопичилося достатньо, а незабаром до них додасться низка негараздів. При цьому "покращення" вже сьогодні спостерігається різнопланове та багаторівневе, навіть якщо не брати до уваги штучно створену в окупації атмосферу тривожності щодо загрози відновлення масштабних бойових дій.

Складається враження, що з тих, хто живе в окупації, вичавлюють останні соки. Так, у селах окупованої частини Донеччини почалися тотальні ревізії — дрібні чинуші-колаборанти збирають відомості про те, скільки птахів, худоби та городів у населення, і отримані дані скрупульозно заносять у спеціальні "господарські книги". Під перепис підпадає все, що рухається та не рухається: корови, поросята, кури, свердловини, мотоблоки, плодові дерева. І щоб продати якісь надлишки свого підсобного господарства на базарі, людям тепер потрібні окремі виписки з цих "господарських книг". Таке собі нове прочитання феодалізму.

Паралельно в квазіреспубліках розпочалася активна боротьба з неплатниками за послуги ЖКГ — їм відкрито загрожують відключеннями електрики, газо- та водопостачання у цілих під'їздах і навіть будинках. Плюс із 1 березня готується суттєве підвищення оплати за проїзд у всіх видах транспорту.

Нарешті, окрема "радість" місцевим курцям — ціни на цигарки різко підскочили, на 50-60 рублів за пачку, досягнувши вартості, наприклад, "Парламенту" російського виробництва в 350 руб. А все через "рішення Єдиної економічної ради ДНР та ЛНР №38 від 8 лютого 2022 року про тимчасову заборону ввезення тютюнової сировини та тютюнових відходів на єдину митну територію з РФ, а також із третіх країн".

    Реклама на dsnews.ua