• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

90 тонн летальної зброї: в Україну прибула військова допомога зі США

Перша партія оборонної допомоги з США прибула в Україну в ніч на 22 січня. На борту літака, що приземлився в аеропорту "Бориспіль" 90 тонн летальної зброї та інших боєприпасів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні посольства США в Україні, передає "ДС".

Як відомо, пакет оборонної допомоги Збройним силам України на суму 200 мільйонів був прийнятий президентом США Джо Байденом в грудні.

Сьогодні в аеропорт "Бориспіль" прибула перша партія цієї допомоги. Вона включає 90 тонн летальної зброї, в тому числі боєприпаси для захисників України.

"Ця допомога, що включає близько 200 тис.фунтів (90 тонн, — ред.) летальної зброї, в тому числі боєприпаси для захисників України на лінії фронту, демонструє жорстку прихильність Сполучених Штатів суверенному праву України на самооборону", — йдеться в повідомленні посольства.

У посольстві також зазначили, що минулого року США надали Україні допомогу в галузі безпеки на суму понад 650 млн доларів. Починаючи з 2014 року США виділили Україні для цих цілей допомогу в розмірі 2,7 млрд.

"Сполучені Штати будуть продовжувати надавати таку допомогу для підтримки Збройних сил України, підтримуючи їх у захисті суверенітету і територіальної цілісності України від російської агресії", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 19 січня до України прибула партія нових легких протитанкових засобів, наданих Великою Британією.

США можуть терміново виділити Україні ще $500 млн військової допомоги у разі вторгнення Росії.

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua